Adventní svíčka zdobená technikou decoupage

Adventní svíčka zdobená technikou decoupage
Už v čase letním se některé z nás tvořilek připravují pomaloučku na čas vánoční. Zkusila jsem ozdobit bílou svíčku technikou decoupage. Byla jsem zvědavá, jak se mi podaří bez úhony pomocí horkovzdušné pistole zapracovat rýžový papír na svíčku. A podařilo se. K ozdobení svíčky jsem použila i další zdobné prvky. Pojďte se podívat, jak na to.

Materiál a pomůcky

Vhodné pro mírně pokročilé

Časová náročnost 45 minut

Postup

1. Ustřihněte si proužek rýžového papíru velikosti obvodu svíčky, jeden okraj můžete nepravidelně trhat. Pomocí tavné lepicí pistole "nalepte" papír na svíčku. Papír připevňujte na obvod svíčky postupně. Vždy kousek svíčky pistolí nahřejte a poté uhlaďte papír. Tímto způsobem "nalepte" papír po celém obvodu svíčky. S pistolí pracujte opatrně, ať si nepopálíte prsty.2. Z pytloviny si ustřihněte proužek velikosti obvodu svíčky a na jedné straně obvodu si jej trochu roztřepte.
3. Proužek pytloviny nalepte na svíčku stejným postupem, jako jste nalepili rýžový papír. Přes nalepený rýžový papír obtočte dvakrát provázek a na jeho koncích ho zavažte.4. Z pěnové gumy Foamiran vyřežte pomocí kovové šablony růže a lístky.
5. Pomocí pinzety výřez smotejte do tvaru růže a spolu s lístečky přilepte na pytlovinu. Dozdobte samolepicími kamínky. Svíčka je hotová.

6. Ukázka ozdobení svíčky hedvábným papírem, krajky a samolepicími kamínky.

Poznámka: takto ozdobené svíčky slouží výhradně jako dekorace.

Pro Davonu připravila Míla Strnadová

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 7350

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka