Anna Fišerová a její zkušenosti s pastelmatem

Anna Fišerová a její zkušenosti s pastelmatem
Pastelmat je jedinečný abrazivní papír určený pro práci s pastelem. Talentovaná umělkyně Anna Fišerová se s námi podělila o její zkušenosti s tímto papírem.

Materiál a pomůcky 

PASTELMAT

PASTELMAT má jedinečný povrch, který

  • dokonale udržuje pigmenty
  • zachovává výjimečnou hladkost
  • úsporné použití pastelů
  • nanášení mnoha vrstev
  • všestranný a odolný vůči vodě bez ztráty kvality a změny vlastností
  • nevyžaduje fixační prostředky
  • k dispozici 14 odstínů v různých rozměrech
Jak si práci s pastelmatem užila Anna Fišerová?
Před nedávnem mi Davona v rámci spolupráce poslala balíček, ve kterém byl, troufnu si říct nejlepší a nejkvalitnější papír na pastely, uhel ale i na mokré techniky.
~ PASTELMAT ~ Jedná se o 360g papír se speciálním povrchem a já měla tu možnost ho vyzkoušet. Takže ještě jednou mockrát děkuji Davona
Cenově se pohybuje spíš v té střední až vyšší třídě a tomu také samozřejmě odpovídá výsledná kvalita obrázku. Už na pohled vypadal papír velice kvalitně a na dotek připomínal něco mezi brusným papírem a čtvrtkou. (sama jsem se s takovou strukturou ještě nesetkala, ale ve výsledku mě to mile překvapilo )
Přijme na sebe spoustu vrstev, aniž by se ty nejspodnější zbytečně rozmazávaly a téměř nepráší, což se o jiném podkladu pro pastel říci tak úplně nedá.
Používala jsem pastel v tužce od značky Derwent (který jsem mimochodem sehnala na stejném eshopu, protože neprodávají pouze celé sady ale i jednotlivé kusy) a taky obyčejnou sadu barevných pastelů značky Koh-I-Noor.
Celkově jsem byla s papírem až překvapivě spokojená, možná mě pouze ze začátku trochu zarazilo jak se pastel na povrchu až překvapivě jednoduše roztírá do téměř hladka, ale to je koneckonců dobře!
Nejprve je povrch hrubý ale po více vrstvách vypadá obrázek velice hladce, řekla bych až že je pod obrázkem úplně jiná struktura papíru
Když to shrneme, papír je celkově parádní, navíc se dá sehnat ve spoustě různých variant a velikostech což je obrovská výhoda. Já osobně jsem na vyzkoušení dostala právě odstín Burgundy a i přes to, jak jsem si myslela že je papír příliš tmavý na něm všechno nádherně vyniklo!
Určitě bych papír doporučila pro všechny co s pastelem začínají i pro ty co už se v tomto oboru nějakou dobu pohybují.
Musím říct že nakonec už bych pastelmat nedala z ruky. Obávala jsme se tmavého papíru a ve výsledku na něm obrázky vynikly mnohem lépe než na bílém papíru. Jednoduše shrnuto, jiný papír na pastely než tenhle si nejspíš nepořídím.
Ještě jednou mockrát děkuji, udělalo mi to neskutečnou radost s Vámi navázat takovouto spolupráci a opravdu hodně mi to pomohlo se rozvíjet jak osobně, co se týče sebevědomí a dobrého pocitu z vykonané práce, tak i v umělecké sféře. Mohla jsem vyzkoušet něco nového a myslím že mi to dalo opravdu hodně zkušeností.

Anna Fišerová - andull_art.
Davona moc děkuje Aničce za vyzkoušení pastelmatu, jsme rádi, že byla s tímto jedinečným papírem spokojená. Aničku můžete sledovat na Instagramu a podívat se na její další úžasné projekty.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 4415

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka