Barevná mandala na tričku pomocí dřevěných razítek

Barevná mandala na tričku pomocí dřevěných razítek
Šablon pro vytvoření mandal je velké množství, ale já jsem chtěla něco jiného, chtěla jsem barevnou nápaditou a neokoukanou mandalu. Můj šatník tak zdobí další originální kousek. A co Váš šatník, nezasloužil by si také něco takového?

Materiál a pomůcky

Postup

1. Do trička vypraného bez použití aviváže vložte pečicí papír a připravte si na tričku podklad pro další tvoření. Použijte tekuté textilní barvy a tričko lehce zbarvěte.2. Na čtvrtce si vyměřte, jak vzor bude vycházet, kolik razítek se do kruhu vejde a pusťte se do razítkování. Již z minulého návodu víte, že u dřevěných razítek se nemusíte bát množství barvy. Dřevěná razítka snesou barvy více. Barvu na razítko nanášejte kuchyňskou houbičkou.
3. První razítko vyšlo perfektně 4x do kruhu.4. Pokračujte razítkem motýla, které si také nejprve vyměřte, kolikrát se vejde do kruhu a kde musíte začít s razítkováním.
5. Můžete navázat na první řadu razítek a nad každé otisknout motýla.6. Poté razítko otiskněte i do mezi prostoru a držte se horní části křídel tak, aby na sebe vzor navazoval.
7. Mezi motýlí křídla otiskněte razítko listu.8. Vzor částečně zopakujte kolem průkrčníku.
9. Po zaschnutí barev celý obrázek dotvořte konturami.10. Hotové dílo nechte pořádně zaschnout.
11. Zažehlete dle návodu na barvách.

Pro Davonu připravila Petra Piknerová

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 9264

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka