Budete balit dárkové poukázky?

Budete balit dárkové poukázky?
Bílá peříčka jsou prý připomínkou, že andělé jsou blízko. Tak jsem spojila peří i anděla, abych originálně zabalila dárkovou poukázku. Je mi totiž jasné, že poukázkami opět budu na poslední chvíli hasit svoje průšvihy v podobě včas nepořízených dárků.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 30 min

Vhodné pro začátečníky

Postup

1. Malou obálku si samozřejmě můžete vyrobit, ale pokud chcete ušetřit čas a námahu, prostě si kupte arch s papírovými výřezy v různých designech, kde najdete nejen obálku, ale i potřebné visačky. Obálku stačí složit a slepit.2. Pak si vytiskněte dárkový poukaz a složte do obálky. Pokud chcete přidat punc výjimečnosti, můžete obálku zapečetit.
3. Obálku vložte do velké plastové koule a zasypte bílými peříčky, čímž ji schováte. Při zavírání jemně do peříček foukejte, abyste jednotlivá pírka schovali dovnitř koule a neskřípli je do spoje koule.4. Koule s peříčky i bez vloženého poukazu vypadá velmi dekoračně.
5. Jdeme na anděla. Na Big Shotu si z bílého filcu vyřízněte jeden prostý kruh a druhý kruh vroubkovaný zhruba ve stejné velikosti.6. Hlavičku můžete udělat třeba z bílé polystyrénové kouličky nebo velkého dřevěného korálku. Já použila bílou bambulku. Davona nabízí bambulky rovnou s průvlekem, tu jsem doma neměla, a tak jsem použila jehlu. Provlékněte středem bambulky zlatý provázek tam a rovnou zpět, abyste nahoře udělali očko na zavěšení.
7. Na volné konce přivažte droboučké zvonečky jako nožičky (můžete použít rolničky, korálky nebo opět mini bambulky).8. Připravenou hlavičku s nožičkami přiložte na kolečko z filcu, které jakoby u krku zavřete a zalepte. Trochu kápněte lepidla i na zlatý provázek, aby při zavěšení kabátek neklouzal dolů. Použít můžete PVA lepidlo, mně nakonec přišlo jednodušší použít tavnou pistolku.
9. Vroubkovaný kruh rozstřihněte uprostřed.10. A jednu polovinu přilepte na zadní část anděla jako křídla.
11. Mini raznicí si udělejte srdíčko. A připravte si dekorační hvězdičky.12. Hvězdičku nalepte na provázek těsně nad hlavičku. Srdíčko na kabátek. Já jsem oči a pusu vynechala, přišlo mi to už příliš přeplácané, ale moje malá dcera na očičkách trvala, takže nakonec jsem stejně musela dekorační očička přilepit.
13. Anděla přivažte ke kouli, přidejte jmenovku a na zlaté stužce může koule putovat jako skrytý vánoční dárek na stromeček.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 1524

Zobrazuji stranu 1 z 59
Starší článkyPoslední stránka