Co se zbytky barevných a scrapbookových papírů

Co se zbytky barevných a scrapbookových papírů
Jsou prázdniny a mám chvilku času na úklid svého stolu :). Házím při stříhání a lepení všechny zbytky papíru na jednu hromádku, odkud občas něco vytáhnu a použiji. Pak je toho ale trochu moc a když mám trochu času, tyto ústřižky zkouším zpracovat - protože, nevím jak vy, ale mě je líto je vyhodit. Podívejte se, co jsem s nimi zatím zkusila udělat a hlavně je to tak nějak do zásoby, většinou na dozdobení... Doufám, že nápady přijdou vhod.

Materiál a pomůcky

Inspirace pro vás - co se zbytky papírů

Úplně nejjednodušší je "likvidace" pomocí raznice, nebo jen tak nalepit proužky na podkladový papír - teď jsem tyto metody použila na stránky do prázdninového deníku - veselé a letní.
Tohle mám dost vyzkoušený, nastříhám si různé proužky, které se k sobě hodí, nalepím vedle sebe, aby trochu přečuhovaly a pak takové "skupinky" čekají až přijde jejich čas k dozdobení přání nebo scrapbook stránky :)
Zbylo spousty barevných čtverců - takže nalepit na podklad. Papír , obkreslit fixkou , případně dozdobit - a je to!
Výroba snad nejjednodušší krabičky na světě: základem je přeložený obdélník s průrazy na mašli, provázek, tkaničku. Prostě přeložit, udělat dírky, provléct a utáhnout a udělat kličku:) Může se podle druhu papíru potisknout, polepit, nebo prostě nechat jen tak... super na malé drobnosti, ale podle velikosti původního obdélníku se do ní vejde třeba i šátek, bonbony atd.

Další "brnkačka" - vystřihnout pár trojúhelníků a udělat z nich ozdobu ve tvaru praporků. Další možnost je vyražené anebo vystřižené tvary prošít na šicím stroji dohromady jednoduchým stehem.... a dají se z nich udělat girlandičky s písmenkama do průhledné kapsičky - to je fajn a efektní.
Razítka - jasně nesmějí chybět, v tomhle případě si raději vybírám razítka bez drobnějších detailů. Orazítkuju různé zbytky papírů a pak stříhám a lepím ..... a někdy vznikne i příběh :). Skvělé je , že se dají takto nahradit i vypotřebovaná písmenka z různých abeced (to známe všechny, že třeba chybí "A").

Tohle jsem si fakt užila: přání s deštníkama - ještě, že mi zůstaly ležet na stole dvě raznice - obří a malinký kruh. Velký kruh přehnout, v přehnutí malým udělat "půlkroužky" a máme dva deštníky..... nalepit, dokreslit a je to!!!

Já si zbytky papíru užívám :) - nejsem rozzlobená, když něco pokazím - trošku recyklace - a nezabere to moc času...

Přeji krásné léto, doufám, že jsem vás trošku pobavila.

Pro Davonu připravila Šárka Novotná.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 7104

Zobrazuji stranu 1 z 64
Starší článkyPoslední stránka