Dárek jako od Tiffanyho

Dárek jako od Tiffanyho
Má vaše kamarádka či kolegyně z práce narozeniny? Chcete jí potěšit, ale zároveň nechcete utratit majlant? Vsaďte na jistotu a překvapte ji svým výtvorem. Jednoduché náušnice zvládne udělat i naprostý začátečník, stačí si vyšetřit trochu času a skočit nakoupit materiál. Následně své originální dílko katapultujte do sféry „wow“ jednoduchým, ale efektním zabalením a přáníčkem, které udělají na obdarovanou jistě hluboký dojem.

Materiál a pomůcky

 • Big Shot a příslušenství (např. 150528-sada)
 • Vyřezávací kovová šablona pírka pro Big shot např. Kovové šablony peříčka (2ks) In'spire Shoot! Spellbinders
 • Magnetická vyřezávací šablona L vnější s rýhováním - polštářková krabička (658268)
 • Vaše oblíbená embosovací kapsa, já použila rostoucí květiny (XCU 515126)
 • PVA lepidlo tekuté Tacky Glue 60ml (PVA 22171)
 • Razítko dřevěné Ruční práce (KETA_700)
 • Rohové Razidlo na okraje M přímka (1792006)
 • Nástroj razidlo na dírky 3 velikosti (XCU 268120)
 • Papíry jednobarevné - 2 ks fotokartonu dle vašeho výběru
 • Bílá stuha
 • Drátek 0,3mm špulka cca 50m barva stříbrný (DM-03.26)
 • Korálky perličky cca 10ks
 • Peříčka Marabu bílé (1004301)
 • 3D pěnová permanentní lepicí páska 9mmx5m (STI 7201)
 • Samolepicí kamínky 120ks Afternoon Tea č.3 (SCB25002004)
 • Na náušnice si kupte korálky dle svého vkusu, dvě ketlovací jehlice, dva náušnicové háčky jaké vám vyhovují. Pak budete potřebovat štípací a ketlovací kleště (pokud se nehodláte korálky zabývat dále, jistě je možné si od někoho tyto nástroje půjčit).

Časová náročnost cca 2 hod (včetně náušnic)

Vhodné i pro začátečníky a nové Big shot nadšence

Postup

1. Z barevné čtvrtky vyřízněte pomocí Big Shotu polštářkovou krabičku.2. Abyste jí dodali punc výjimečnosti, dozdobte ji pomocí vaší oblíbené embosovací kapsy. Pokud použijete tradiční malou A6 kapsu, projeďte jí Big Shotem nadvakrát. Dávejte přitom pozor, abyste konec embosovacího vzoru na kapse umístili přesně k přehybu krabičky, tak nebude vidět nepravidelné napojení vzoru.
3. Udělala jsem náušnice sama? Určitě to zdůrazněte. Např. Keta nabízí několik různých razítek, které říkají, že jde o ruční práci či originál. Razítko otiskněte na kartičku, která se vejde do polštářkové krabičky, tj. cca 6x8 cm.4. Do kartičky udělejte dvě malé dírky na zavěšení náušnic. Samozřejmě dírky můžete udělat jakýmkoliv ostrým předmětem, ale já nedám dopustit na šikovného pomocníka od Xcut – razidlo na dírky se třemi nástavci. Zvolte ten nejmenší nástavec.
5. Kartičku můžete ještě ozdobit např. některým ozdobným rohovým razidlem. Ještě efektnější je udělat ji dvojitou. Z foto kartonu, stejné barvy jako je krabička, vystřihněte kartičku o tři milimetry větší na každé straně než je bílá, na kterou se zavěsí náušnice. A na všechny 4 rohy použijte rohové razidlo rovné přímky.6. Na bílou kartičku zavěste svoje náušnice a kartičku pak zasuňte do zelené jako fotografii do foto růžků.
7. Připravte si ozdobu na zabalení krabičky. Malý, ale efektní detail. Na tenký šperkařský drátek navlečte pár bílých perliček. Drátek zatočte a přebytek ustříhněte nebo ucvakněte. Můžete vsunout jednu perličku tmavší barvy, a ke svému výtvoru přidat příběh o tom, jak na šňůru svého života navlékáme perličky krásných zážitků, ale sem tam se vyskytne i nějaký ten špatný. A jde to stále dokola. Možná to špatné je někdy více vidět, ale určitě toho dobrého je více, jen na to někdy zapomínáme…8. Náušnice vložte do krabičky, uvažte pomocí bílé stuhy hezkou mašličku, na kterou před utažením navlečte kroužek z perliček. Finálně dozdobte elegantním bílým peříčkem.
9. Krabička hotova. Pusťte se do přáníčka, které bude perfektně ladit. Opět pomocí Big Shotu vyřízněte do barevné kartičky, která je o malinko menší než A6, šablonu ptačího pera. Pro zajímavý inverzní efekt si to samé pero vyřízněte ještě jednou z bílého kartonu.10. Na A6 bílý základ přání nalepte zelenou kartičku s výřezem pera. Vytiskněte si přání všeho nejlepšího a přilepte 3D oboustrannou lepicí páskou. Dozdobte samolepicími perličkami. A nyní se můžete rozhodnou, zda použít opravdové pírko, které vlepíte do výřezu nebo z bílého kartonu, které máte už připraveno. Obojí má něco do sebe.
11. Pro ty, kteří ještě ani nečichli k vlastnoruční výrobě šperků, bych ráda ukázala, že udělat jednoduché náušnice může opravdu každý. Stačí koupit korálky, které se vám líbí. Dva náušnicové háčky se stopkou. Dvě ketlovací jehly. A půjčit si nebo doma najít podobné kulaté, tzv. ketlovací kleště. Případně štípací kleště (to v případě, že si koupíte ketlovací jehly delší než potřebujete).
1. Na ketlovací jehlu navlečte korálky, jak se vám líbí. Zkoušejte, kombinujte, přesouvejte. Pak cca 1 cm nad posledním korálkem jehlu ucvakněte, je-li potřeba
2. Pomocí ketlovacích kleští chyťte konec jehly a okolo kleští otočte. Uděláte tak otevřené očko.
3. Do něj nasuňte očko háčku na náušnice.
4. A opět pomocí kleští otevřené očko scvakněte k sobě

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková.

Chci novinky!

Registrujte svůj mail!

Doporučujeme

prodejna výtvarných potřeb a papírnictví

Napište nám

Napište tento kód: 3530

Zobrazuji stranu 1 z 56
Starší článkyPoslední stránka