Dárek pro švadlenky

Dárek pro švadlenky
Pokud máte mezi blízkými švadlenku, je právě teď ten správný čas začít pro ni vyrábět vánoční dárek. Každé se hodí krabička na drobnosti, originální jehelníček ve stejném designu jako tužka na poznámky, ke které samozřejmě patří i zápisník. Aby bylo vše sladěné, používala jsem na všechny projekty papíry od Stamperie, která nabízí i papír rýžový.

Materiál a pomůcky

 

Postup

1. Začala jsem s přáním a také se zápisníkem. Obyčejnému notýsku jsem udělala “kabátek” z vanilkové čtvrtky, který je ozdobeným papíry Patchwork a drobnými dřevěnými ozdobami.2. Dřevěné tužky jsem polepila rýžovým papírem téže kolekce.
3. Připravíme si dřevěnou krabičku s víčkem .4. Její spodní část polepte papírem, na kterém je krejčovský metr. Pokud je krabička větší a budete muset použít víc kusů papíru, vyměřte si vše přesně tak, aby na sebe potisk dobře navazoval. Doporučuji lepit rychleschnoucím tekutým lepidlem, které nevysychá a papíry se po čase neodlepují.
5. Na zdobení víčka jsem vyzkoušela novou techniku - reliéfy z modelovací pasty. Na trhu se objevily formy s různými mělkými vzory (reliéfy, písmo apod.). Pozor - nejsou vhodné na odlévání ze sádry, odlitek je velmi tenký a při vyndávání z formy by se rozlomil. Ideální je proto modelovací pasta od Stamperie, která je částečně pružná a po zaschnutí se tolik neláme.
Naneste ji špachtlí do formy a nechte ztvrdnout, což trvá několik hodin (ale můžete si pomoct fénem).
6. Jak vidíte na obrázku, po vyndání z formy je  potřeba zastřihnout otřepané okraje (pastu se vám většinou nepodaří nanést přesně jen do formy).
7. Doprostřed víčka krabice vlepte pomocí lepidla na decoupage rýžový papír.8. Kolem obrázku naneste špachtlí, ale lépe to jde přímo prsty, další část modelovací pasty, a to částečně i přes obrázek. Až zaschne, obarvěte ji - já zvolila akrylové vodou ředitelné barvy. Po obarvení přilepte připravené reliéfy.
9. Teď už zbývá jen poslední krok:  bílé reliéfy z modelovací pasty natupujte červenou razítkovací barvou.10. A na přední část krabičky dolepte dřevěný knoflík se zavázanou červenou bavlnkou.
11. Bílý porcelánový hrníček natřete lepidlem na decoupage, a pak ho celý polepte rýžovým papírem.12. Malými kousky polepte i ouško a nahoře papír ohněte cca 1 cm dovnitř.
13. Pak ostrým nožem rozřízněte polystyrenové vajíčko (nebo kouli) napůl a  obalte ho červenou puntíkovanou látkou. Cípy zajistěte na spodní straně špendlíky.14. Nakonec ho vlepte do hrníčku. Jehly i špendlíky v polystyrenu dobře drží.

Materiál věnovala společnost Davona, vyrobila Bára.

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 1101

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka