Dárková taška se slonem

Dárková taška se slonem
Máte rádi steampunk? Je to styl inspirovaný parními průmyslovými stroji 19. století a vše se nese v tomto duchu. Vyzkoušejte si tisk na vlastní designový papír a ozdobte si dárkovou taštičku.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si vodové barvy, akvarelový papír vyšší gramáže, razítko, rozprašovač a štětce (nejlépe na každou barvu jeden).
2. Na nesavou podložku si naneste barvu a přidejte vodu. Můžete to udělat i přímo v paletce s barvou, ale není tam tolik prostoru na množství barvy a vody.
3. Postříkejte akvarelový papír vodou a štětcem naneste barvu na plochu. Barva se hezky rozpije a udělá fleky, které potřebujete.
4. Postupně přidejte všechny barvy, které na papíru chcete mít, ale dávejte pozor, aby se úplně nepromíchaly a nevznikly nechtěné odstíny. Vše zasušte fénem nebo nechejte zaschnout na vzduchu.
5. Pokud jste použili na každou barvu jeden štětec, využijte to a zbytek barvy nakapejte postupně na papír. Každou barvu vždy zasušte, aby zůstaly fleky barevné a nemíchaly se odstíny.
6. Razítko je speciální, má z druhé strany měkkou gumu, která není samopřilnavá a je vhodné i na techniku mixed média. Na otisk použijte permanentní inkoust a otiskněte razítko na papír.
7. Vystřihněte otisk razítka a použijte různé kovové hřebíčky, komponenty apod., abyste opodtrhli steampunkový styl.
8. Papírovou tašku ozdobte otiskem razítka a můžete doplnit i barvami, pokud se vám to hodí barevně.

9. Doplňte kovovými komponenty, které přivážete provázkem nebo nití na ouško tačky, přilepte otisk razítka 3D pěnovou páskou, aby slon více vyniknul a přidejte i samolepicí kamínky. taštička je hotová a připravená na předání i s dárkem, který do ní vložíte.

Tvořte s námi.
Pro Davonu připravila Iriska Vohlídková

 

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 3593

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka