Zpět na článek

Design team Davona 2020

Každý týden vám přinášíme nové návody a inspirace na tvoření, které mají své autorky. Každá z nich má svůj styl a oblíbené techniky a každá z nich je ve své tvorbě originální. Rádi bychom vám v tomto článku představili náš design team pro rok 2018. Medailonky autorek návodů na našem blogu jsme ponechali tak, jak si je napsaly samy, i v tom se projevuje jedinečnost každé z nich :).

 Chcete-li se stát součástí design teamu Davony nebo víte o někom, kdo by se k nám mohl přidat, napište nám na promo@davona.cz.

 

 

 

Romana Rejka Balcarová

Experimentuji s mnoha kreativními technikami od drátků, korálků, hedvábí až po fimo. V posledních letech se ale zaměřuji především na práci s papírem, který je mou velikou láskou a vášní. Díky práci v Davoně se mohu intenzivně věnovat i mixed médiím. Více než případný prodej hotových výrobků mne uspokojuje lektorská činnost, při které mohu předávat své zkušenosti a zároveň se inspirovat od účastníků kurzů. Takový kontakt s lidmi je pro mě zároveň zdrojem energie a nových nápadů. Navíc jsem hračička, snílek a optimista :).

Mou druhou vášní je fotografie. Fotoaparát mám vždy s sebou, abych mohla zachytit všechny ty pomíjivé okamžiky, nálady, ale také třeba postupy, jak na to. Baví mě dívat se na svět uměleckýma a fotografickýma očima.

rejka.cz

 Irena Iriska Vohlídková

Kam až má paměť sahá, vždy jsem se věnovala nějaké tvořivé činnosti. S pletením, háčkováním a šitím jsem začala už na základní škole a v té době má počátek i mé seznamování s papírem. Velkým hitem tenkrát byla písnička Holky z naší školky a já jsem si vytvořila své první „album“ s texty písniček a fotkami těch úžasných zpěváků. Bylo mi 14. Dnes mám už jiné zájmy, ale tvoření a hlavně to papírové mi zůstalo. Alba, přáníčka a scrapbookové stránky všeho druhu tvořím neustále. Scrapbooking, cardmaking, Project Life – to je můj život. Pořádám výtvarné kurzy, lektoruji workshopy, vytvářím pro kreativní weby návody na tvoření, jsem členem design týmů, a také píšu blog pro firmu Sizzix. Jsem spoluautorkou knihy Cardmaking a minialba, která vyšla v roce 2013 v nakladatelství Grada a také spoluautorkou knihy Scrapbooking – papír s příběhem, která vyšla v roce 2015 v nakladatelství Zoner Press.

Sbírám hygienicky balené cukry, miluji cestování, baví mě psát blogy, mám ráda výzvy a zjistila jsem, že bych nemohla žít na pustém ostrově, protože potřebuji k životu společnost mé rodiny a stejně tvořivých a aktivních lidí.

iriska-irena.blogspot.cz

Ilona Červinková

Tvoření jsem se věnovala vždy a vyzkoušela jsem různé kreativní techniky od batikování, přes malování na hedvábí a modelování květů z hmoty Deco clay až po scrapbooking a cardmaking. Papír mi byl vždy blízký, proto jsem se k němu v průběhu zkoušení technik pokaždé vracela. V čase, kdy jsem s dětmi byla na mateřské dovolené, jsem se svému koníčku mohla věnovat a rozvíjet jej. Dnes už jsem dovolenou vyměnila za zaměstnání a ve volném čase ráda vypnu, soustředím se jen na papír a tím nabírám potřebnou energii. Díky papíru a tomu, co z něj tvořím, jsem získala pro mě prestižní spolupráci se zahraniční společností. Na nějaký čas jsem se stala členkou jejich design teamu a tvořila pro jejich blog inspirační projekty. Pracuji ve škole a vedu kroužek zaměřený na tvoření s papírem. Spolupracuji i s několika českými prodejci scrapbookového materiálu a píši a fotím pro ně návody na papírové projekty.

tvorbaproradost.blogspot.cz

Sylva Šporková

Kdo jsem? Stručně by se to dalo říct: původně novinářka, dnes scrapařka. Asi před 10 lety jsem se rozhodla, že se začnu živit svým koníčkem – tedy tvořením. Prošla jsem si obdobím decoupage, starými řemesly (košíkářství, drátování, plstění), zkusila jsem i keramiku nebo patchwork, ale nakonec mi zcela učaroval scrapbooking a další podobné tvoření z papíru a s papírem. Čtvrtým rokem vydávám elektronický časopis Scrapování, provozuji e-shop se scrapbookovým materiálem, působím jako lektorka kurzů pro dospělé, pro děti, ale věnuji se i tvoření pro seniory či postižené. O různém tvoření píšu taky knížky – v nakladatelství Grada mi jich vyšlo zatím pět (a není to konečné číslo). 

A protože scrapbooking zabírá nemalou část mého života, podle toho to vypadá i u nás doma – papíry, kytičky, stužky a další mateirál,  Big Shot, razítka a řezačky jsou víceméně po celém bytě  :). To sice ocení moje čtyři vnoučata, ovšem méně už můj manžel, který má se mnou ale neskutečnou trpělivost, v tvoření mi v poslední době i dokonce sám pomáhá – fotí a vytváří vintage koláže. Takže do budoucna si můžu přát jen to, aby si scrapbooking i u nás nacházel pořád víc nadšenců.

Martina Poláková

Mé jméno je Martina a narodila jsem se v Praze. Znát mě můžete pod přezdívkou Mapo. Tvoření je pro mě relax, kterým se uklidňuji a vypouštím běžné starosti. Vyzkoušela jsem různé techniky, mezi které patří pletení z pedigu, fusing, fimo. V roce 2010 jsem si koupila první papír, razítko, vytvořila první stránky, přáníčka a závislost zvaná scrapbooking, cardmaking byla na světě. Nejraději vyrábím přáníčka, krabičky, různé obaly a také Project life.

http://mapo1.blogspot.cz/

Adéla Vlasáková

Papír a různé výtvarné potřeby mě fascinují už od dětství. Z papírnictví si vždycky musím něco odnést, aspoň pastelku. Naštěstí tento zájem zdědila i má dcera, tak si tím aspoň můžu omluvit mou rostoucí sbírku razítek a papírů. Je to přeci pro nás obě... :)
Už několik let se zabývám výrobou svatebních tiskovin a moc mě baví tvoření papírových přání a stránek project life alba. Převážně tvořím ve stylu „clean and simple“ a mezi mé nejoblíbenější techniky patří akvarelové vybarvování.

www.byadlina.blogspot.cz

Iva Šťastná

Ruční práce a tvoření mě provází od dětství. Mám pocit, že jsem si vyzkoušela vše co šlo, od pletení, háčkování, šití, vyšívání. Když byla dcera malá, přibylo takové to dětské tvoření, snažila jsem se i jí naučit základy různých technik. Jsem tvořivec samouk, vše se učím sama a ráda zkouším nové materiály a techniky. Nakonec jsem před cca 6 lety zakotvila u papíru, který mě baví dodnes, ráda si odskočím k mixed médiím, ale nejvíce času trávím tvořením přáníček, která mě oslovila nejvíc. O letních prázdninách jsem pracovala jako lektorka na výtvarných táborech pro děti. A už nevím, co dál napsat :-)))

FB: Ručně dělaná přáníčka