Fialové tvoření

Fialové tvoření
Jak zima pomalu končí, dostala jsem chuť na nějaké vyloženě letní tvoření. Zapátrala jsem ve scrapbookových novinkách a objevila na stránkách Davony jednak sadu levandulových papírů od Stamperie Provence, jednak výhodnou sadu papírů, kytiček a vyřezávacích šablon od Marianne Design – samozřejmě také do fialova. A do třetice mě zaujala novinka – vyřezávací šablony a malé plastové válečky, s jejichž pomocí se dá vytvořit „hýbací“ přání.

A právě do toho pohyblivého přání jsem se pustila nejdřív.

Přání s pohybující se kyticí levandule

Z papírů Provence jsem vystříhala jednotlivé kytice levandule, motýlky a další drobné zdobení, okraje jsem nablendovala vintage distress razítkovací barvou.

Pak jsem si připravila základ přání. Uprostřed ozdobného čtverce s levandulovou krajinou jsem na Big Shotu vyřízla dráhu, po které se bude zdobení pohybovat.

Na rub vystřižené levandulové kytice jsem nalepila malý plastový váleček a připravila si malý papírový čtvereček na jeho zajištění.

Čtverec s vyřezanou drážkou otočte naruby, do všech rohů i doprostřed vlepte 3D lepící čtverečky a do drážky vložte kytici s válečkem. 3D čtverečky jsou nutné, aby byl čtverec vyvýšený nad základ a kytice se mohla volně pohybovat.

Ten pak zajistěte přilepení papírového čtverečku, aby kytice nemohla z drážky vypadnout.

Na těchto dvou fotografiích vidíte, jak to vypadá z lícové strany a jak se kytice pohybuje.

Čtverec s pohyblivou kyticí vlepte na přání a dozdobte předem vytříhanými drobnými motivy.

Přání z vrstvených obdélníků

Hlavním motivem tohoto přání jsou jen obdélníky vyřezané pomocí sady šablon.

V jednoduchosti je krása – proto stačí je jen pomocí 3D lepíte nalepit různě pootočené na perleťový obdélníkový základ přání. Jediným zdobení jsou drobné barevné kamínky od Santora.

Přání s kyticí ve váze

Z papírů od Mariance jsem vystřihla pestrobarevnou kytici ve váze a přemýšlela, co s drobnými růžovými a lila růžičkami.

Nakonec jsem je nalepila přímo na vystřiženou kytici, která tvoří dominantu přání s fialovým základem. Vše doplňují jen milá razítka (Děkuji ti, Jsem ráda, že tě mám…).

Vyrobila Sylva Šporková - Bára

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 6170

Zobrazuji stranu 1 z 64
Starší článkyPoslední stránka