Hrátky s kuličkovou modelovací hmotou Foam Clay

Hrátky s kuličkovou modelovací hmotou Foam Clay
Kuličková modelovací hmota se dá používat nejen k dětskému modelování zvířátek, ale můžete ji využít ve scrapbookovém tvoření. Přinášíme dnes jen pár nápadů, na spoustu dalších jistě přijdete sami.

Z této hmoty se dá totiž velice dobře vyválet tenký plát použitelný na výrobu drobného zdobení.

Plát ale musíte vyválet opravdu hodně dotenka, při válení ho obracejte a válejte z obou stran.

Plátů udělejte víc z různých barev a pak je nechte do druhého dne vyschnout a ztvrdnout. Většinou se jim trochu zkroutí okraje, ale to vůbec nevadí.

Z vyschlých plátů pak můžete cokoliv vystříhat, dobře jdou použít i raznice (právě kvůli nim musí být plát tenký, aby šel do raznice zasunout) nebo z něj můžete vyřezávat pomocí šablon na Big Shotu.

Jak jsem zjistila, vyřezávat na Big Shotu jdou i velice drobné detaily, hmota se neláme a jde z šablony dobře vyndat. Tady je to vidět na vyřezaných balóncích. A protože mi z předchozího modelování zbyly barevné chlupaté drátky, dozdobila jsem jimi tohle hravé přání.

Modelovací hmotou můžete také potáhnout desky zápisníku. Snažte se o co nejtenčí vrstvu, v té se ovšem při vysychání dělají mezery, které musíte zaplnit. Obrázek gorjussky přilepte na desky jako první a teprve kolem něj nanášejte kuličkovou hmotu. Zdobení tvoří kytičky vyražená z tenkého plátu.

Podobným způsobem se dá potáhnou i kartónová krabička. Pozor – hmota nesmí přijít pod víčko, to by pak nešlo zavřít. Proto je dobré potahovat spodní část krabičky s přiklopeným víkem.

Ke zdobení krabičky jsem použila opět výřezy z Big shotu, drobná kolečka jsem vytvořila pomocí děrovacích kleští. Využila jsem tak i drobné zbytky vyváleného plátu.

Lepení kuličkové hmoty

Kuličkovou hmotu můžete "lepit" několika způsoby:

1. gelovými tečkami (ty jsem použila v projektu)
2. tekutým PVA lepidlem
3. malým množstvím ještě neztvrdlé kuličkové hmoty (ta může udělat vystouplý efekt, něco jako 3D lepítka)

Materiál dodala Davona, vyrobila Sylva Šporková - Bára.

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 0321

Zobrazuji stranu 1 z 62
Starší článkyPoslední stránka