I mistr tesař…

I mistr tesař…
Teda ne že bych se považovala za mistra tesaře, ale chtěla bych vám ukázat, že ne všechny techniky a návody dopadají podle našich představ, ale stejně stojí za to je vyzkoušet. Třeba u tohoto přání bylo skoro všechno na houby.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 60 min

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Akvarelovou čtvrtku si přichyťte maskovací páskou k podložce, aby se vám jednodušeji pracovalo, a celou ji namočte pomocí vodního štětce nebo rozprašovače.

2. Můžete použít vodovky, ale já prostě miluju Distress inkousty. Takže si připravím malé množství inkoustu na pracovní podložku (otisknu polštářek nebo nakapu pár kapek) a pak opět pomocí vodního štětce naberu inkoust a rozpustím na vodní „hladině“ na čtvrtce. Nechám rozpít a pokračuji na celé ploše.

3. Pokud chcete a máte k dispozici měděný Distress v rozprašovači, můžete přidat pár střiků.4. Měděný efekt po rozpití a zaschnutí vypadá moc dobře.
5. Ale můžete zůstat pouze u Rusty Hinge barvy, která po zaschnutí udělá moc hezký dojem sépiového pozadí. Potud by to ještě šlo.6. Pak je potřeba vlastnit nějaké hezké razítko květiny, která se dá vybarvovat. No, já narazila a našla jsem jen toto ze sady Stampo. Takže jsem si vytvořila květinu kombinací květu a spirál.
7. Pomocí hnědého inkoustu květinu vybarvěte.8. Tady jsem to asi trochu přehnala a dala moc tmavou hnědou a příliš inkoustu.
9. No, a tak se asi stalo, že technika nefungovala, jak jsem chtěla, resp. jak jsem před tím zkoušela nanečisto. Vezměte tenoučký (já používám ten na kreslení na nehty) štěteček a bělidlo (chlorax, Savo atd.), které nanesete na konce okvětních lístků.10. Normálně bělidlo hezky zcela vybělí místa, kam jste ho nanesli. Ale v mém případě místo zůstalo zažloutlé. Žádná zářivá bílá se nekonala.
11. Pak jsem vše chtěla vylepšit, ale šlo to od pěti ke třem. Zase jsem narazila na to, že nemám razítka nebo šablony (teda teď už mám!!!), které se používají na mixed média. Tak jsem improvizovala a otiskla, co jsem našla. Pak jsem přidala ještě embossing s hnědým práškem. No a protože mi bílá na květech stále chyběla, vzala jsem bílou akrylovou barvu a prostě květy obarvila (taky jsem to mohla udělat hned).
12. Protože jsem svoje dílo chtěla nafotit, přidala jsem pozadí z hnědé čtvrtky, ale normálně by to šlo celé do koše hned. Příště se to snad povede lépe…

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 8235

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka