Jaké bylo školení ve Stamperii - leden 2019

Jaké bylo školení ve Stamperii - leden 2019
Začátkem roku se opět konalo mezinárodní školení lektorů a designérů ve Stamperii. Na této akci se máme možnost seznámit s novými technikami, materiály a pomůckami, vyměnit si zkušenosti s ostatními a získat inspiraci pro vlastní tvorbu i kurzy. Podívejte se na obrazovou reportáž z Budapeště z ledna 2019.

Školení se konalo 8. - 10. 1. 2019, od úterý do čtvrtka. Pobyt naší designérky Rejka byl vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám v Budapešti, kvůli kterým letadla dlouho nemohla přistávat, zkrácen skoro o celý den. I tak to byl čas nabitý tvořením, pilnou prací a komunikací v mnoha jazycích najednou.

Výsledné projekty

Každý projekt by se dal rozkouskovat na několik menších a jednodušších výrobků, na každém je totiž uplatněno velké množství materiálu i technik.

Na plátně s hodinovým soustrojím jsou požité rýžové papíry, minerální papír, dřevěné výřezy, pasty, šablony, barvy, spreje, pasty, inkousty i notná dávka fantazie.

Úplnou novinkou byla práce s pastou Scultura, kterou se dají vytvarovat krásné květy, chce to ovšem vědět jak :).
V jednu chvíli všichni v místnosti usilovně špachtlí roztírali a zase nabírali pastu, pokoušeli se vytvořit okvětní plátky a listy a hrozně při tom vzdychali... Nikdo to ovšem nevzdal a výsledky byly překrásné.

Na obraze s Alenkou v říši divů jsme si připomněli vlastnosti minerálního papíru a pracovali přitom na obráceném plátně.

Hodně zajímavé bylo udělat ze zbrusu nové kartonové krabice hooooodně starou knihu, což se všem dokonale povedlo. Do knížky se dají schovat všelijaké poklady.

 

Na této fotografii najdete ještě desky na zápisník z minerálního papíru, což byl rychlý a velmi uspokojivý projekt, který je na kurzech vždycky velmi oblíbený.

Děkujeme společnosti Stamperia za uspořádání školení, díky kterému vám můžeme předávat nové inspirace a techniky!

Chci novinky!

Registrujte svůj mail!

Doporučujeme

prodejna výtvarných potřeb a papírnictví

Napište nám

Napište tento kód: 7423

Zobrazuji stranu 1 z 57
Starší článkyPoslední stránka