Jdete někomu na svatbu? A chcete darovat peníze?

Jdete někomu na svatbu? A chcete darovat peníze?
Opět přicházím s jednoduchým tipem, jak to udělat trochu stylověji. Vaše ručně vyrobené přání poslouží zároveň jako schránka na darované bankovky. A vy sklidíte veliký obdiv :).

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 60 min

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Na Big Shotu si z bílé čtvrtky vyřízněte několik kal. Pokud chcete, aby vytlačené prvky na výřezech byly více zřetelné, výřezy nevyndávejte z šablon, ale znovu je projeďte Big Shotem s gumovou embosovací podložkou.2. Základ květu obarvěte Distress inkousty pomocí aplikátorů. Pestík jak jinak žlutou barvou.
3. Stonek není v našem případě až tak potřeba, ale můžete ho obarvit samozřejmě zelenou a přidat třeba malý nádech na okraj kalichu.4. Pak si pestík z rubové strany stočte třeba na tlustší jehle.
5. Okrajům květů můžete přidat malinkatý růžový nádech.6. Nebo zajímavého efektu dosáhnete i při použití lepidla s třpytkami, případně stříbrného Distress inkoustu a dokonce jsem vyzkoušela strukturovací pastu s efektem skla. Nicméně jsem zjistila, že se mi nejvíce líbí květy vyříznuté ze zářivě bílého lesklého (fotografického) papíru.
7. Pak jednotlivé kaly složte. Jednoduše stočený pestík prostrčte výřezem květu.8. Nemusíte se vůbec bát, že nebudete vědět, který květ na jaký pestík pasuje. Na vyřezávací šabloně najdete z rubové strany přehledný obrázkový návod.
9. Lístečky si můžete rovnou vyříznout ze zelené čtvrtky. Nebo - pokud máte rádi inkousty jako já, jednoduše je obarvěte. Nebojte se míchat různé odstíny.10. Peněžní dar, tedy jednotlivé bankovky, si opět pomocí tlusté jehly smotejte do co nejtenčích ruliček – stonků.
11. Jednotlivé stonky si k sobě svažte bílou organzovou stuhou. Jeden vedle druhého. Není to potřeba, ale můžete si roličky přichytit dočasným lepidlem v rolleru, aby se vám nerozvíjely.12. Na velikost základu přání, resp. vždy na polovinu výšky, si připravte dvě čtvrtky, které embosujte oblíbenými kapsami. A přilepte PVA lepidlem na základ přání.
13. Na proužek bílé čtvrtky o šířce přání otiskněte (spíše doprava) pigmentovým inkoustem v růžové barvě razítko gratulace a embosujete pomocí holografického prášku.14. Proužek s gratulací nalepte přes přechod embosovaných čtvrtek pomocí 3D pěnové lepicí pásky.
15. A finišujeme. Stonky z peněz přichyťte snímatelným lepidlem. Do nich zasuňte květy. Můžete některé více ostřihnout, aby šly zasunout hlouběji a květy se tak nepřekrývaly úplně. A stejně tak lístky stačí zasunout nebo přichytit pomocí snímatelného lepidla v rolleru.16. Samozřejmě stejné přání můžete udělat i bez finančního daru. Prostě lepte samotné kaly.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 3420

Zobrazuji stranu 1 z 63
Starší článkyPoslední stránka