Jednoduchá technika s voskovým papírem

Jednoduchá technika s voskovým papírem
Nikdy mě neomrzí zkoušet další a další techniky, které mohu využít jako pozadí pro svoje přáníčka. Tuto techniku jsem poznala už před "dávnými časy", ale až teď jsem měla trochu času, abych ji nafotila a předala dál třeba těm z vás, které ji neznáte.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 1 hod

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Odstřihněte si z voskovaného papíru obdélník cca A6 a zmačkejte ho. Pak rozložený obdelník umístěte mezi dva papíry A6 na enkaustiku (nebo lesklé čtvrtky) a nahoru umístěte alobal nebo ubrousek.2. Stejně jako zmačkaný voskovaný papír můžete použít voskovaný papír embosovaný na Big shotu oblíbenou kapsou. Tím místo náhodného vzorku získáte pravidelný vzor otisku.
3. Pak přes alobal svůj sendvič přežehlete středně rozpálenou žehličkou.4. Tím se na papír otiskne vosk ze zmačkaného papíru.
5. Který je samozřejmě resistentní vůči vodě či barvě. Takže následně aplikátorem naneste oblíbenou barvu Distress inkoustu.6. Jako poslední krok ještě kouskem papírového ubrousku pozadí vyleštěte a setřete tak přebytečný inkoust z vosku. Nepravidelný vzor krásně vyleze.
7. Zde pro ukázku přidávám svůj pokus s lesklým fotografickým pozadím. V tomto případě jsem voskový papír zmačkala opravdu jen trochu a navíc musíte dávat pozor na připálení, protože foto papír má více vrstev, přičemž horní se začne při vyšších teplotách odlupovat (ovšem, pokud máte rády pokusy, doporučuji vyzkoušet).8. Pak opět stačí vyrobené pozadí použít a přání dozdobit. Ať už do dámského nebo pánského stylu. K fialové barvě jsem vybrala kytičky vyřezané na Big shotu ze stříbrné folie s nápisem vytištěným na tiskárně. Do pánského stylu se mi hodil měděný embosovací prášek, kterým jsem otiskla nejen razítko Keta, ale embosovala i výřezy hodinových koleček. Jako třešinku jsem do rohů přidala scrapbookové hřebíčky.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 4073

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka