Jednoduchá transferová technika na dřevo

Jednoduchá transferová technika na dřevo
Máte rádi různá moudra a citáty vytištěné na dřevěných cedulích, které tak hezky dekorují interiéry? Možná vás také napadlo vyrobit si svoji vlastní, ale váš rukopis není to pravé ořechové. Jednoduše si pomozte počítačem a obrázek nebo text přeneste pomocí jednoduché a rychlé techniky.

Materiál a pomůcky

  • Dřevěný výřez ovál 
  • Voskovaný papír 
  • PC 
  • Inkoustová tiskárna  

Časová náročnost cca 15 min

Vhodné pro začátečníky

Postup

1. Na transfer budete potřebovat voskové papíry, dřevo, kam chcete obrázek přenést, ale hlavně právě motiv, který si musíte nejprve v počítači zrcadlově otočit (zejména text by byl nečitelný). Jde to i jednoduše ve Wordu, kde v panelu Nástroje obrázku najdete pod ikonou Otočit – Překlopit vodorovně.2. Pokud by se vám náhodou líbil motiv, který jsem vyráběla v grafickém programu, protože jsem chtěla mít něco originálního, ráda poskytuji k dispozici, stačí vytisknout.
3. Pak si na inkoustové tiskárně vytiskněte obrázek na voskový papír. Pozor nesahat, inkoust se bude samozřejmě na papíře mazat.4. Pracujte svižně, protože inkoust celkem rychle zasychá. Takže rovnou z tiskárny obrázek přiložte na připravený dřevěný ovál (samozřejmě tiskem dolů) a například pomocí "kreditní" karty hranou jednoduše přejeďte přes obrázek, aby se inkoust krásně přimáčkl na dřevo a otiskl rovnoměrně.
5. A máte hotovo!6. Malá poznámka navíc. Našla jsem na internetu u některých návodů na tuto techniku doporučení dřevo lehce navlhčit. Vyzkoušela jsem, ale výsledek zklamal. Ač jsem dřevo jen "pomžila" mlhou vody, stejně se inkoust rozpíjel. Možná se tento trik hodí na mírně nerovná dřeva než jsou hotové výřezy, které v Davoně koupíte. Bohužel nemám vyzkoušeno, a tak jen odhaduji.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 1585

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka