Knoflíkové tvoření

Knoflíkové tvoření
Určitě máte doma spoustu knoflíků, ať už jste je koupili přímo na zdobení nebo vám zbyly v krabici na šití. Tak si s nimi zkuste pohrát.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Určitě máte doma spoustu knoflíků. Využít je můžete například podle těchto návodů.
2. Jednoduché vánoční přání. Knoflíky tu jsou coby vánoční ozdoby, které “visí” na ozdobných stužkách. V podstatě pak už není potřeba žádné velké zdobení - snad jen ten vyřezaný nápis.
3. Na podlouhlé přání nejdřív udělejte lehounce barevný podklad pomocí rozmývaných akvarelových pastelek.
4. Do modré části přilepte barevné knoflíky jako kytičky, tmavým fixem dokreslete stonky a “svažte” je malou mašličkou. Do spodní (zelené) části přání přilepte pomocí 3D lepítek narazítkovaný nápis.
5. I když mi nějaké halenka či pánská košile doslouží, před vyhozením z nich odstříhávám knoflíčky, a tak se mi nashromáždila spousta něžných perleťových knoflíků. Na vanilkovém čtvercovém základu přání jsem s nich vytvořila věneček, dozdobila ho několika malými mašličkami a do rohů přišlo knoflíkové razítko. Uprostřed je kytička z čajového papíru.
6. Použít můžete i dřevěné knoflíky, které se prodávají jako scrapbookové zdobení. Knoflíky doporučuji na přání lepit gelovými tečkami, prodávají se v různých velikostech, práce s nimi je jednoduchá a knoflík se vám zaručeně neodlepí ani po nějakém čase.
7. A právě z dřevěných knoflíků vytvoříte jednoduchý stromeček, na tmavém základu přání. Místo vánočních ozdob vlepte do některých středů menší barevné knoflíčky.
8. Strom na tomto přání je vyřezaný na big shotu a zdobí ho drobné puntíkované knoflíčky Capsule. Velkým knoflíkem jsem protáhla bavlnky.

Materiál věnovala společnost Davona, vyrobila Bára.

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 2390

Zobrazuji stranu 1 z 64
Starší článkyPoslední stránka