Lahev na vaječný koňak

Lahev na vaječný koňak
Den před Vánocemi jsem byla pozvaná na oslavu kulatých narozenin mé kamarádky. Vzhledem k tomu, že ráda tvořím, očekávají ode mě všechny mé kamarádky, že je překvapím vlastnoručně vyrobeným dárkem. Tentokrát to nebylo až tak těžké vymyslet, protože k vánočnímu času se hodí vaječný koňak. Tedy koňak, který je doma vyrobený. Nebojte se, nebudu vám tady popisovat jeho výrobu, protože každá z vás má určitě svůj osvědčený recept. Přináším návod na ozdobení lahve, v které jsem vaječňák darovala. Ale to nebylo všechno, co jsem vyráběla. Taková netradiční lahev určitě chce i netradiční zabalení. Vyrobila jsem tedy mixed media balicí papír s vůní arabské kávy a skořice a k tomu krásnou visačku. Dnes se podívejte, jak jsem lahev zdobila, v dalších mých návodech najdete výrobu balicího papíru a dárkové visačky. A já už mohu také prozradit, že můj dárek sklidil na narozeninové party veliký úspěch.

Materiál a pomůcky

Vhodné pro pokročilé

Časová náročnost cca 90 minut

Postup

1. Prázdnou lahev od alkoholu vymyjte a omyjte i její povrch.2. Na suchou lahev natřete černou akrylovou barvu, nechte uschnout nebo vysušte embosovací horkovzdušnou pistolí. Na černou barvu naneste krakelovací médium, opět nechte uschnout nebo vysušte. Na dobře uschlé médium naneste světlou akrylovou barvu. V procesu sušení se začnou objevovat praskliny.
3. Na usušenou barvu naneste PVA lepidlo, přilepte  ubrousek na celou lahev a nechte opět uschnout nebo vysušte.4. Na část lahve pod šroubovacím uzávěrem naneste lepidlo z tavné pistole a nalepte bavlněný provázek. Nalepený provázek lehce nabarvěte Distress inkoustem. Na nalepený provázek nalepte pomocí tavné pistole bílé perličky.
5. Ze saténových stužek si vyrobte růžičky a lístečky nebo použijte kupované kytičky.6. Růže a list nalepte tavnou pistolí na lahev pod nalepený provázek. Pod růže nalepte stužku a krajku.
7. Z ozdobného papíru vystřihněte kolečko velikosti plochy šroubovacího uzávěru.8. Na horní plochu šroubovacího uzávěru pomocí tavné pistole nalepte ozdobný papír.
9. Na uzávěr nalepte krajku a stužku.10. Nalepený ubrousek na lahvi natupujte Distress inkoustem.
11. Na obvod spodního okraje lahve nalepte tavnou pistolí vlnitý papír (výška papíru je cca 5cm). Na vlnitý papír nalepte tavnou pistolí krajku a na ni pak vámi zvolené kytičky.12. Lahev je hotová, teď už do ní stačí nalít vaječný koňak a řádně ji uzávěrem zavřít.

Pro Davonu připravila Míla Strnadová

 

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 5220

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka