Zpět na článek

Vyzkoušejte ombré s inkousty

Nedávno se mi přetrhnul perličkový náramek, který měl odstupňované barvy korálků, tzv. ombré. Blesklo mi hlavou, že na vlasech je ombré už trochu out, ale na papíře bude vypadat výborně vždycky. Hrátky s inkousty miluji, tak jsem hned zkusila dát korálkům nový život.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 1 hod

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Na akrylový blok přímo z polštářku Distress inkoustu naneste různě barevné pruhy. Nejlépe odstupňované odstíny nebo alespoň podobné. Inkoust postříkejte vodou z rozprašovače.2. Pokud vám pro váš projekt nestačí velikost akrylového bloku, který máte, klidně použijte akrylovou desku z Big Shotu (tedy pokud není příliš pořezaná). Na inkoust přímo položte čtvrtku a lehce prstem přejeďte, aby se inkoust otiskl všude.
3. Papír můžete přiložit o kousek výše, než máte nanesený inkoust, tzn. první pruh vám zůstane bílý. Po odchlípnutí čtvrtky můžete znovu do zbytku inkoustu přitlačit bílá místa. A nebo je naopak schválně v otisknu nechat. 4. Na další způsob, jak postupovat v nanášení různých odstínů inkoustů, budete potřebovat horkovzdušnou pistoli. Na lesklý papír, např. na enkaustiku, naneste pruh vody a do ní rozpijte inkoust, který hned vysušte pistolí. Tzv. hoňte kapky po papíru. Vzniknou krásné mapy, jak bude inkoust postupně zasychat.
5. Naneste další pruh vody a rozpijte inkoust. Opět vysušte.6. Postupujte s další barvou inkoustu. Pruhů udělejte, kolik vám dovolí vaše zásoba odstínů inkoustů.
7. Ombré máte hotové, pusťte se do zhotovení přáníček dle vaší fantazie. Já použila perličky z náramku, které techniku podtrhují a stejně tak papírové třásně, které jsou barevně odstupňované. U přání všeho nejlepšího jsem razítko Keta otiskla přímo na kartu a první slovo posypala bílým práškem a zapekla. Druhé slovo jsem naopak otiskla na kousek bílé čtvrtky modrozeleným inkoustem a embosovala průhledným práškem, pak ho přilepila 3D čtverečkem.8. A poslední typ – pokud nemáte zrovna po ruce černobílý pruhovaný papír, prostě si ho pomocí plochého štětce a černé barvy nakreslete. Nechte záměrně vyniknout nerovnosti štětce, ve finále  to vypadá moc dobře.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková.