Letní dekorace s přímořskou atmosférou

Letní dekorace s přímořskou atmosférou
K létu patří moře, tedy alespoň v dekoracích a alespoň podle mého soudu 😊. Proto tak ráda tvořím cokoliv, co mi moře připomene. Tentokrát jsem přemýšlela o dalším novém domečku pro moje semenáčky sukulentů.

Materiál a pomůcky

Doba: 2,5 hod

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Asi vám neuniklo, že v Davoně koupíte skvělé kartonové polotovary a jako novinku najdete různé rámečky, včetně tohoto přepychového trojúhelníku. Tak si jeden kupte.2. Pak kartonový trojúhelník natřete bílou akrylovou barvou. Dvě vrstvy budou vypadat lépe.
3. Pak si připravte malý květináček. Buď ho obarvěte nebo použijte techniku decoupage. Já zkombinovala obojí. Dokonce neplánovaně dvakrát. Prvně jsem květináček pomocí decoupage lepidla oblepila vybraným ubrouskem celý. To se mi ve finále tolik nelíbilo, tak jsem ho přebarvila bílou akrylovou barvou. Pak z ubrousku vystříhala jednotlivé motivy a na bílý základ je opět pomocí lepidla  na decoupage nepravidelně nalepila.4. Protože květináč bude na papíru, je potřeba díru v něm ucpat, aby protékající voda rámeček nezničila. Já pomocí tavné pistolky vlepila dovnitř víčko ze šampusu. Sukulenty nepotřebuji téměř žádnou zálivku, takže tento krok vůbec rostlině neublíží.
5. Sukulenty potřebují propustnou zem. Na dno květináčku nasypte pár drobných kamínků. Pak zem smíchejte buď s pískem nebo s kamínky, zasaďte malé sukulenty a povrch zasypte bílými dekoračními kamínky.6. Budeme potřebovat kousíček „rybářské“ sítě. Buď můžete koupit hotovou, nebo si ji z bavlněného provázku lehce vyrobíte. Na kousek kartonu si pomocí špendlíků přišpendlete sudý počet (kolik záleží na požadované šířce sítě) dostatečně dlouhých provázků.
7. Pak každé dva sousední svažte jednoduchým uzlem k sobě. V další řadě k sobě zase svažte vždy jeden s druhým ze sousedního páru. Takto stále na střídačku pokračujte do konce délky provázků.8. Tento krok můžete vynechat, ale dílo bude veselejší. Na Big Shotu si vyřízněte malé rybičky.
9. Pak připravenou síť přilepte pomocí tavné pistole k trojúhelníku. Začněte uzlíky na horním okraji trojúhelníku a sem tam síť přichyťte i u kraje, můžete udělat přesah do přední strany.
10. Nyní už tavnou pistoli nedávejte z ruky. Na síť přilepte připravené rybičky a prostřídejte s pár mušličkami. Mušličky lehce koupíte kdekoliv, kde prodávají dekorace do bytu.11. Na Big Shotu si vyřízněte alespoň dva stejné kruhy z kartonu a slepte je k sobě. Cca 7 cm vnější průměr.
12. Natřete je na červeno.13. A přilepte na 4 místech obmotaný bavlněný provázek. Ten přidejte i na okraje. Prostě vyrobte záchranný kruh :).
14. Který přilepte tavnou pistolkou na čelní stranu trojúhelníku.15. Protože se mi druhá strana trojúhelníku bez sítě zdála příliš bílá, použila jsem znova techniku decoupage. Takže jsem opět vystříhala ze zbylé části ubrousku mořské motivy a přilepila je.
16. Květináček se sukulentem také pro jistotu přilepte tavnou pistolkou do trojúhelníku. Ještě přidejte pár mušlí a dílo je hotové. Pak může stát nebo ho můžete na provaz zavěsit ke stropu.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 0231

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka