Malování na kamínky

Malování na kamínky
Malování na kameny je skvělá zábava a zvládnou to i děti. Najděte si na procházce kamínky a můžete začít malovat, pokud máte akrylové barvy nebo fixy.

Materiál a pomůcky 

Časová náročnost: 20 minut až hodina, ale bude vás to tak bavit, že nepřestanete :-)

Obtížnost: začátečníci, mírně pokročilí

Postup

Vyberte si vhodné kamínky, na které budete malovat, vhodnější jsou samozřejmě placaté, ale můžete vyzkoušet různé tvary. Připravte si akrylové barvy a štětce. Akrylové barvy se po zaschnutí už nedají rozmýt. 
V prvním kroku natřete kamínek barvou. V tomto případě jsem použila tři barvy a odstupňovala jsem nátěr. Pokud se vám to zdá složité, ničeho se nebojte, pomůže vám tupovací houbička nebo přímo štětec. Pokud si na to netroufáte, použijte jen jednu barvu a kamínek natřete ze všech stran.
Na kamínek si tužkou předkreslete vzor, který budete vybarvovat akrylovou barvou. Na kaktusy jsem vybrala zelenou a hnědou na květináč.
Stačí vybarvit předkreslené vzory, budete zbytek dokreslovat fixy. Akrylovou barvu lze zasušit fénem nebo nechat volně uschnout na vzduchu.
Na dokreslení kamínků budete potřebovat fixy, které zvládnou malovat na kámen, který má nepravidelný povrch. Zvolte fixy na keramiku například Decor Pen nebo na všechny povrchy například POSCA.  
Namalované a dokreslené kamínky je vhodné nalakovat. Použila jsem lak ve spreji, který rychle schne a velmi dobře se s ním pracuje. Pokud chcete nechat kamínky venku, je dobré použít lak na venkovní použití.
Kamínky jsou dekorační a velmi dobře se budou vyjímat nejen v květináči, ale třeba i na skalce. Namalujte si více kamínků s jedním motivem, aby spolu ladily.
Další variantou, jak zdobit kamínky, je nastříkat je barvami ve spreji AQUA, což je velmi jednoduché a polepit samolepkami, kterých máme velký výběr! Tato varianta je vhodná i pro malé děti. Doporučujeme po dokončení nalakovat.
Pokud si chcete pohrát s geometrií a s tečkami a relaxovat, můžete si tečkovat mandaly na kamínky. Pro zvýraznění barev namalujte nejprve kamínky černou barvou a poté je pomocí stylusu, špendlíku apod. tečkujte.
S kamínky si užijete spoustu zábavy!

Pro Davonu připravila Iriska Vohlídková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 1480

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka