Malovaný polštářek

Malovaný polštářek
Dnes si ukážeme, jak jednoduše vyrobit polštářek, který zútulní váš domov nebo potěší někoho blízkého. Na jeho výrobu nebudete potřebovat šicí stroj, ani nemusíte umět malovat. Výsledek určitě překvapí.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost 30 minut

Obtížnost: Začátečník

Postup

1. Připravte si potřebné pomůcky.

2. Povlak na polštářek je dobré nejprve vyprat a důkladně vyžehlit.

3. Vyznačte si střed. Nejjednodušší způsob je, že povlak přehnete zleva doprava na polovinu a potom zespod nahoru zase na polovinu. V obou případech přejeďte někde uprostřed ohybu prstem. Vraťte do původního stavu. Na středu vám vznikly dva přehyby, které se kříží.4. V místě, kde se přehyby protínají, si píchněte špendlík. Také si můžete udělat malý puntík pomocí pera Pilot. Po zažehlení se značka ztratí.
5. Dovnitř polštáře vložte podložku, která zabrání prosáknutí barvy na zadní stranu povlaku.6. Pomocí kružítka opište kružnici. Já zvolila průměr 20cm. Kružítko tedy opisovalo poloměr 10cm.
7. Kdo si v malování není jistý jako já, vezme si na pomoc silikonové razítko. Vybrala jsem motiv kapradí. S razítkem se vám bude dobře manipulovat na malé akrylové destičce nebo jej můžete nalepit pomocí oboustranné lepicí pásky na průhledný kryt krabičky (třeba od inkoustového polštářku).8. Motiv razítka tiskněte po obvodu celé kružnice.
9. Pomocí barvy na textil a štětce, překreslete natištěný motiv. Je to práce pro trpělivé, ale vyplatí se. Drobné chyby nejsou na škodu. Polštářku to na kráse neubírá, naopak mu to přidává plusové body a určitou dávku originality.10. Nyní počkejte asi 2 hodiny na úplné zaschnutí barvy. Výsledný obrázek zažehlujte asi 5 minut přes pečící papír z lícové strany nebo bez pečícího papíru z rubu.
11. Hotový potah naplňte dutým vláknem.

Pro Davonu připravila Jana Jílková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 7392

Zobrazuji stranu 1 z 63
Starší článkyPoslední stránka