Medvídek v pyžamu

Medvídek v pyžamu
Když jsem procházela kolem stánku Davony na veletrhu v Ostravě, všimla jsem si skupinky poměrně malých dětí, které dekorovaly figurky pomocí techniky décopatch a musím uznat, že mě to ihned nadchlo. Figurky vypadaly opravdu stylově a děti si s tím hravě poradily i bez pomoci dospělých. Musím uznat, že je to parádní technika, kterou si určitě vyzkoušejte i vy.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 30 minut + doba schnutí laku a lepidla

Vhodné pro děti

Postup

1. Připravte si potřebný materiál.
2. Tvar z MDF desky natřete souvislou vrstvou lepidla, na lepidlo položte papír décopatch. Můžete použít i techniku trhání malých kousků papíru a lepení postupně. Lepidlo nechte dobře zaschnout a poté natřete ještě jednu vrstvu, která bude sloužit jako lak a opět nechte zaschnout. Papír nemusíte odstřihávat, jde jednoduše odtrhnout.
3. Z barevného papíru si vystřihněte čtyři oválky na packy a nožičky medvěda, uši a čumáček, do kterého je potřeba nakreslit černou fixou nos a pusu.
4. Vše nalepte na medvěda, ještě jednou přelakujte a nechte zaschnout. Nakonec dolepte pohyblivé oči. Pokud na druhou stranu přilepíte pomocí tavné lepicí pistole magnet, budete mít stylovou dekoraci na lednici, která navíc může sloužit k přidržení důležitých vzkazů.

Pro Davonu připravila Alena Machalová

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 7002

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka