Nevyhazujte staré knihy

Nevyhazujte staré knihy
…mohly by se hodit. Nebo alespoň pár listům z nich můžete dát nový život a využít je při výrobě přání nebo dárkové kapsy pro své nejbližší.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 1 hod

Vhodné pro začátečníky

Postup

1. Jeden z listů si natrhejte na malé kousky.2. Pak si je různě přes sebe cik-cak nalepte na obdélníkový kousek čtvrtky. Přebytky odstřihněte.
3. Tento krok můžete vynechat, ale já ještě hotové pozadí posprejovala zlatou třpytivou barvou.4. Než pozadí přilepíte na základ přání, obmotejte ho černým provázkem, na jehož konec navléknete pár zlatých korálků. Přilepte na Big shotu ze zlaté fólie vyříznutý klíč a několik zlatých kamínkových kytiček.
5. Na druhé přání opět budete potřebovat natrhané kousky knihy, ale jeden z nich utrhněte větší, na který se vám vejde motiv motýlka. Ten buď klasicky otiskněte nebo embosujte černým práškem.6. Otisk na jeden kus papíru je lepší než na hotový základ z různých kousků, protože díky nerovnostem okrajů papírků je pak otisk místy neúplný.
7. Přidejte štítek s nápisem a motýlka embosovaného červeným práškem na transparentním papíru.8. No a listy knihy můžete také použít na originální balení drobného dárečku. Prvně na list z knihy na tiskárně vytiskněte vybraný motiv a pak list nalepte na čtvrtku. To samé udělejte 2x.
9. A obě čtvrtky dohromady sešijte jako kapsičku.10. Z černého provázku si udělejte dva malé střapce. Již jednou jsem ukazovala drobný trik, jak si vypomoci třeba vidličkou.
11. Do hotové kapsičky si děrovačem udělejte díry a podlepením z druhé strany připevněte střapce.12. Pak už jen stačí vložit dáreček a střapce zavázat.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 7323

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka