Obraz nebo váza

Obraz nebo váza
Mixed Media jsou stále oblíbenější technikou, která se využívá při různých projektech. Tentokrát přinášíme návod na obraz na malířském plátně, který má ale i další než jen dekorativní funkci. Je v něm "zabudovaná" zkumavka, která slouží jako váza na živé i suché květiny.

Materiál a pomůcky

 

Postup

1. Šablony můžete použít buď plastové nebo si vytvořte jednorázovou z tvrdého papíru vyřezáním na Big Shotu.2. Na plátno naneste přes šablony strukturovací pastu - dole zídku, nahoře slunce a oblohu. Pak pomocí stejné pasty přilepte do spodní části skleněnou zkumavku.
3. Pastu naneste i přes zkumavku a vše nechte důkladně zaschnout. Můžete si pomoct fénem nebo horkovzdušnou pistolí. Pak si buď vystřihněte nebo vytrhejte z jemného rýžového papíru hlavní motiv (s ptačí klecí) a dva menší. Přilepte je pomocí lepidla na decoupage a opět nechte důkladně zaschnout.4. Pak si připravte razítkovací barvy a několik houbiček a začněte obraz vybarvovat. Soustřeďte se hlavně na okraje papíru, aby se zjemnil přechod mezi obrázkem a pozadím.
5. Nezapomeňte nablendovat také zkumavku. Já zvolila "duhové" vybarvení - použila jsem na ni všechny barvy, které se na obraze vyskytují.

Materiál věnovala Davona, www.davona.cz , vyrobila Bára.

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.  

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 3354

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka