Opravdu přesné razítkování

Opravdu přesné razítkování
Na trhu se objevila skvělá věc - tzv. pomůcka pro přesné razítkování. Tedy ona se objevila už dříve, jako Misti Tool (nebo Mini Misti Tool), ale stála přes 1000 Kč, což je pro přece jen dost. A proto jsem uvítala zjednodušenou a hlavně daleko levnější verzi, která stojí kolem 200 Kč. A dnes vám přináším první část ukázek, co se s touhle pomůckou dá dělat.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Jde o plastové desky, které mají na pravé (spodní) straně mřížku, díky které upevníte papír přesně na stejné místo. Papír připevněte washi páskami (jsou z rýžového papíru a lze je lehce odlepit z papíru). Razítko pak položíte na papír přesně tam, kde chcete mít jeho otisk, plastové desky zavřete a stisknete, čímž se razítko “přilepí” na levou vnitřní část desky. Na razítko pak nanesete barvu a otisknete na papír.2. První využití je pro soutisková razítka (vrstvené razítkování color layering), jako jsou květy a lístky.
3. Princip spočívá v tom, že vrstvíte otisky na stejné místo a dostanete vícebarevný soutisk.4. Na následujících obrázcích vidíte postup vzniku soutiskového obrázku (nahoře je vždy modrý otisk, dole razítko). Nejdřív otisknete plné razítko tou nejsvětlejší barvou.
5. Pokračujete razítky se stále menší plochou, a to stále tmavší barvou. Ta poslední může být kvůli zdůraznění
i černá.
6. Problém při soutisku můžete mít v tom, že nemáte tolik odstínů jedné barvy. Ale i to se dá obejít: Na první (nejsvětlejší) otisk nabarvené razítko nejprve otiskněte na jiný papír a použijte až druhý, slabý otisk. Na čtvrtý otisk pak použijte černou. Na čtyřbarevný soutisk vám tak stačí dva odstíny barvy.7. Květiny (nebo jiné motivy) můžete vytvářet v různých barvách a pro tyto motivy je pak mnoho využití. Můžete je tisknout i přímo na přání.
8. Nebo si je připravíte na jiný papír, vystřihnete a pak nalepíte na přání (v tom případě doporučuji nablendovat okraje, aby při vrstvení jednotlivé květy vynikly).9. Na přání pak některé části můžete lepit 3D polštářky, aby bylo přání plastické.

 Materiál věnovala Davona, www.davona.cz , vyrobila Bára.

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.  

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 2595

Zobrazuji stranu 1 z 65
Starší článkyPoslední stránka