Papír se vzhledem kůže - odstřižkové pokračování

Papír se vzhledem kůže - odstřižkové pokračování
Po vyrábění z velmi zajímavého papíru se vzhledem kůže, který se dá mimochodem i prát a žehlit, mi zbyla hromádka menších i větších odstřižků, které jsem prostě ještě nedokázala uklidit do šuplíku: „příště se na něco hodí“. Hlavinkou už se mi honila spoustu papírových nápadečků, tak nezbylo než vytáhnout šicí stroj a pustit se opět do díla.

 Materiál a pomůcky

 
1. Největší zbytek bílého papíru jsem pomocí houbičky potupovala barvou na textil. Po zasušení jsem jej potiskala kulatými razítky a zažehlila. Vystřihla jsem stejně velký obdélník ze silnějšího filcu a na ten našila gumu jako poutka na tužky, štětce, nářadí. Papírové kapsy jsem zkombinovala s průhlednou fólií a zipem. Na papírový potiskaný díl jsem našila popruh s přezkou. Oba obdélníkové díly jsem po obvodu sešila k sobě. Delší strany jsem začistila šikmým proužkem a kratší papírovým.
 
2. U taštičky na kosmetiku nebo cokoliv jiného jsem všila nejprve zip do obdélníkového dílu. Na přední díl jsem našila kapsičku se zapínáním na přezku. Díl se zipem jsem sešila s druhým obdélníkem a vytvořila tak obvodovou část tašky. Nakonec jsem všila dva oválné díly. Klopa taštičky je potiskaná motivem peří.
 
3. Obdélníková taštička na krk, ve které můžete nosit např. doklady nebo mobil, je z jednoho dvakrát přeloženého dílu sešitého na bocích. Díl je sešitý ze zbytků a podložený filcem. Podobně jsem ze zbytků sešila i peněženku, kterou vidíte na předchozím obrázku..
 
4. Dost bylo taštiček a pouzdérek, nyní z jiného soudku. Co takhle maska na karneval, která se hned tak neroztrhá? Tento papír je opravdu pevný a tak je pro tento účel ideální. Vzhledem k ubývající hromádce odstřižků jsem zvolila strakatou kravičku sešitou z různě barevných zbytků. Nakonec jsem masku podšila filcem pro ještě větší zpevnění.
5. Jmenovka na kufr se bude hodit, neboť čas dovolených se kvapem blíží.

6. A nakonec ještě vzpomínka na testování betonu: Nejprve jsem si vyrobila jednotlivé díly panenky z hobby betonu určenému k modelování. Po zatvrdnutí jsem je pomalovala akrylovými barvami. Z papíru jsem panence ušila šatičky s kapsičkou. Pomocí drátu a kleští jsem vše spojila dohromady. Vlasy jsou z provázku, ale můžete použít i vlnu. Panenka může ozdobit váš příbytek, ale stejně tak i terasu, nebo zahradu, neboť ani betonu, ani papíru déšť nevadí. Vlastně to ani nemusí být panenka, ale jakákoliv postavička dle vaší fantazie.
Podívejte se také na článek Tašky šité z papíru se vzhledem kůže.
Pro Davonu připravila Ivana Kapounová. 

 

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 2265

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka