Přání s překládanou stuhou

Přání s překládanou stuhou
K výrobě tohoto přání je zapotřebí minima pomůcek, a přesto je výsledek ohromný. Při jeho zpracování si možná malinko zanadáváte, protože stuha pod prsty ráda utíká, ale jakmile ji zkrotíte, zapíšete si toto přání mezi své oblíbené projekty a navíc z něj bude mít každý radost...

 Materiál a pomůcky

Časová náročnost: 30 min.

Obtížnost: zručný začátečník

Postup

1/ Nachystejte vše potřebné.2/ Připravte si krémový papír. Ořízněte jej na velikost 12,5x12,5cm. Designový papír na 11,5x11,5cm. Oba papíry pomocí inkoustu opatinujte.
3/ Na řadě je proužek papíru s textem. Připravte si opět krémový papír a z něj řízněte proužek veliký 6,8x2cm. Na něj otiskněte textové razítko. 4/ Pravý horní okraj proužku zaoblete pomocí kleští na rohy a napatinujte okraje pomocí inkoustu. Poté jej nalepte na designový papír do levého spodního rohu.
5/ Rozmyslete si, jakou stuhu na dekorační čtvereček použijete. Dle její šířky se bude odvíjet velikost papíru, na který se bude stuha lepit. Moje stužka (vybrala jsem saténovou) je široká 1,2cm. Chci 5 stuh na šířku a 5 na výšku. Tomu musíte přizpůsobit papír. Vynásobte proto šířku stuhy krát počet stuh. Já počítám takto 1,2x5=6. Papír bude 6cm široký a 6cm vysoký. Naměřte si tedy 10 kousků stuh, které jsou asi o 2cm delší než papír, na který se budou lepit.6/ Nachystejte si onen čtvereček papíru. Na jednu jeho stranu – těsně k okraji - nalepte oboustrannou lepící pásku. Stuhy lepte tak, že nejprve nalepíte horní a pak rovnou spodní, poté dolepujete mezi ně. Nestane se tak, že by nahoře nebo dole stuhy přečnívaly. Stuhy lepte rubovou stranou. Lícová hledí na vás.
7/ Stejný postup opakujte u sousední strany papíru. Papír otočte.8/ Stuhy začněte postupně překládat, a to na střídačku. Já si u začátku pomáhám tím, že si je podlepuji oboustrannou lepicí páskou, aby se mi nevracely zpět.
9/ Máte hotovo. Zadní stranu polepte oboustrannou lepící páskou a nalepte na čtvereček krémového papíru o velikosti 6,5x6,5cm. Jeho okraje opatinujte.10/ Krémový papír i designový papír, který máte předřezaný, také podlepte oboustrannou lepící páskou. Poté nalepte designový papír na krémový a nahoru nalepte čtvereček s překládanou stuhou.
11/ Pravý spodní roh čtverečku se stuhou propíchněte jehlou. Do dírky potom pomocí hřebíčku usaďte papírový kvítek. Zbývá jen nalepit celou tu parádu na základ přání a máte H-O-T-O-V-O!!!

 Pro Davonu připravila Jana Jílková.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 7251

Zobrazuji stranu 1 z 63
Starší článkyPoslední stránka