Přívěsky a šperky ze smršťovací fólie

Přívěsky a šperky ze smršťovací fólie
Práce se smršťovací fólií je snadná a rychlá a v základní podobě i finančně nenáročná. Vybarvení přívěsků zvládnou i malé děti, které potom s úžasem sledují proces smršťování... je to jako kouzlo.

Materiál a pomůcky

Obtížnost: začátečníci

Časová náročnost: od 30 minut podle množství přívěšků a délky šperku

Postup

Přívěsky vybarvené pastelkou (zvládnou i malé děti)

1. Elektrickou troubu rozehřejte na 130 stupňů. Na Big Shotu vyřízněte ze smršťovací fólie dílky puzzle. Pokud se vám některá vyčnívající část dílku zlomí, protože fólie je křehká), začistěte řez nůžkami.2. Do všech dílků udělejte děrovacími kleštěmi nebo děrovačkou dírky na protilehlých stranách, aby se pak dal zkompletovat šperk. Je důležité udělat dírky ještě před  smršťováním, protože potom je hmota už příliš tvrdá.
3. HRUBŠÍ stranu fólie pastelkami vybarvěte jednotlivé dílky.4. Naskládejte vybarvené dílky na plech a dejte do trouby. Pochvíli se hmota začne kroutit a smršťovat, pak se již zmenšené dílky narovnají. Vytáhněte je z trouby, a pokud jsou ještě trochu zvlněné, na chvíli na ně položte sklo nebo rovný plech.
5. Hotové dílky mají sytější barvu a jsou o čtvrtinu menší než před smrštěním. Hotové dílky je vhodné z nabarvené strany zafixovat lakem.6. Porovnání stejného dílku před a po smrštění.

TIP 1: Nemáte-li Big Shot, můžete dílky z fólie vystřihávat nůžkami. Tvary by neměly být moc členité, aby se vám při stříhání fólie nelámala.

TIP 2: Místo náramků nebo náhrdelníků můžete vyrobit např. přívěsky na klíče nebo k mobilu, náušnice atd.

7. Dílky spojte kovovými kroužky, připevněte zapínání a náramek je hotov.

 Přívěsky s razítky

1. Na HRUBOU stranu fólie natiskněte razítka pomocí černého permanentního inkoustu StazOn.2. Pastelkami vybarvěte podle vlastní úvahy jednotlivé drobné motivy.
3. Potom vyřízněte dílky na Big Shotu, udělejte do nich dírky a nechejte smrštit v elektrické troubě rozehřáté na 130 stupňů.4. Nakonec pomocí kroužků, řetízků a zapínání zkompletujte celý šperk.

Pro Davonu vytvořila Rejka Balcarová.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 5535

Zobrazuji stranu 1 z 64
Starší článkyPoslední stránka