Razítka a motýli - ideální kombinace pro vaše letní tvoření

Razítka a motýli - ideální kombinace pro vaše letní tvoření
Ve spolupráci s internetovým časopisem Scrapování vám přinášíme článek o využití nádherné sady razítek s motýly. Určitě vás napadnou i další způsoby, jak si s touto sadou pohrát.

Když se mi dostala do rukou tahle motýlová razítkovací sada, hned mě napadlo, že se s ní dá dělat spousta věcí. Jako první jsem vyzkoušela vybarvování akvarelovými pastelkami. Pro ty, kdo s nimi nemají zatím zkušenosti, to popíšu trochu podrobněji.

Hlavní výhodou akvarelových pastelek je to, že jsou rozmývatelné vodou. Na druhou stranu většinou nemají tak jasné barvy (ani když na pastelku tlačíte). To, co jimi dokážete udělat, jsou především nádherné plynulé přechody jak odstínů jedné barvy, tak rozpití barev vzájemně do sebe. Nezapomeňte, že pokud vybarvujete narazítkované obrázky, musíte na razítkování použít vodě odolnou barvu, například StazOn nebo Archival Ink, jinak štětcem rozmyjete nejen barvy, ale i vlastní obrys.

Začněte vybarvovat od nejsvětlejšího odstínu, na pastelku netlačte, tahy musí být jemné. Pak si vezměte slabý štětec s jemným chlupem lehce namočený do vody a začnete barvy rozmývat. Jednotlivé tahy tužky přestanou být vidět a obrázek získá jemný nádech. Pokud namočíte štětec do vody víc, můžete naopak vymýt příliš tmavý odstín barvy.

Vybarvené motýly vystřihujte s úzkým bílým rámečkem (cca 1-2 mm),  Okraje pak lehce nablendujte. Na přání motýla přilepte jen středovou částí a křídla lehce ohněte nahoru.

Na tomto přání je kromě dvou vystřižených motýlů hlavním zdobením velké plastická papírová růže na papírové mašli. Ovšem zajímavý je detail - drobné plastické tečky vytvořené červeným a zeleným glitrovým lepidlem.

Další možností je použít razítka motýlů na vytvoření podkladu. Vyberte jemné barvy a ještě na přání dejte až druhý otisk (nejdřív razítko lehce otisknete na jiný papír).

Pak použijte raznici s částečným výřezem motýla a ten pak druhou, kruhovou raznicí vyražte.

Motýlová kolečka pak přilepte na moýtlkovaný základ a na jedno z koleček nerazítkujte nápis.

Vyrobila Bára. www.scrapovani.cz

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému. 

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 7392

Zobrazuji stranu 1 z 64
Starší článkyPoslední stránka