Recyklace - v hlavní roli plechovka a plastová lahev

Recyklace - v hlavní roli plechovka a plastová lahev
Na internetu se pořád setkávám s recyklací. Recyklují se hlavně plastové lahve, a tak jsem se do jedné takové přeměny pustila také. Kromě barevných lahví jsem ke zrecyklování použila ještě plechovku od kompotu. Všechno jsem propojila s kreativním materiálem a vznikl tento stojánek na tužky.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Plechovku od kompotu zbavte papírového obalu. Poté ji celou natřete bílou akrylovou barvou. Nechte řádně zaschnout a naneste ještě jednu vrstvu barvy. Opět nechte uschnout.2. Podle výšky plechovky si naměřte velikost rýžového papíru. Oba jeho konce otrhejte tak, aby okraj nebyl rovný.
3. Plechovku natřete lepidlem na decoupage a rýžový papír na ni nalepte. Otrhané konce vám zajistí méně postřehnutelný spoj.
4. Z bílé čtvrtky si pomocí dlouhé vyřezávací šablony vytvořte bordurku a za pomoci oboustranné lepicí pásky ji nalepte na střed plechovky.5. V místě, kde se konce bordury spojují, nalepte vyřezané lístečky.
6. Z prázdné barevné pet lahve si ustřihněte kus, který budete moci snadno narovnat.7. Položte jej na vyřezávací šablonu a vyřežte si několik kusů květů. Použijte spíše roztřepané tvary květů.
8. Jednotlivé výřezy nahřejte horkovzdušnou pistolí. Nedržte výseky v ruce, ale použijte k tomu kleště. Vzduch vycházející z pistole je velmi horký. Květy se horkem sami vytvarují. Budete-li mít pocit, že se vám přirozeně vzniklý tvar nelíbí, ještě než plast vychladne, dotvarujte jej podle vaší představy.9. Poté do středu každého výseku zhotovte šídlem dírku a hřebíčkem spojte všechny části k sobě. Ozdobu přilepte pomocí tavné pistole k plechovce.

Pro Davonu připravila Ilona Červinková

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 0071

Zobrazuji stranu 1 z 66
Starší článkyPoslední stránka