Relaxační malování se suchým pastelem - pátek 8.2. 2019

Relaxační malování se suchým pastelem - pátek 8.2. 2019
Labutě a symbol srdce Kde se vzal symbol srdce, který se nepodobá tomu skutečnému v našem těle? To zjistíte při malování dvou labutí. Při námluvách labutě připlouvají k sobě tak těsně, až se dotýkají zobáky a jejich siluety tvoří symbol srdce. V mnoha světových kulturách zároveň labutě představují lásku, cit a oddanost, protože spolu jeden pár zůstává celý život… Tento motiv si můžete prožít na kurzu malování se suchým pastelem.

Aktuální přehled kurzů najdete na Davoně v článku: Výtvarné potřeby Praha - kurzy a akce

Místo konání

Pro koho je kurz určen

 • Kurz je vhodný pro naprosté začátečníky, kteří nikdy nemalovali, i pro mírně či středně pokročilé (např. absolventi mých předchozích kurzů), kteří si chtějí osvojit jiný způsob práce s pastelem, jako je například využití šablon v kombinaci s volným malováním.
 • Během kurzu maluji zároveň s účastníky a tím ukazuji postup názorně „krok za krokem“. Malujeme podle vzorového originálního obrazu z mé tvorby.
 • Každému osobně v průběhu kurzu pomáhám tak, aby odešel spokojený se svým dílem, které se může stát originálem hodným zarámování.
 • Délka kurzu: 3 hodiny (15.00 – 18.00)

Suchý pastel neboli křídy jsou kouzelný výtvarný materiál, malují téměř samy, jen k tomu potřebují vaše ruce a chuť tvořit. Velice snadno s nimi vystínuje obraz i začátečník, který malujete s křídami poprvé. Při malování využívám roztírání barev prsty, což je „neakademický“ způsob malování se suchým pastelem, ale zato velice snadný a hravý. Proto je tato technika relaxační..

Ačkoliv křídy dávají naprostou volnost malování, někteří lidé se nedokáží ihned uvolnit. Pro takové lidi a děti jsem vymyslela malování s papírovými  šablonami, aby se mohli o něco opřít a nebáli se zkusit malovat. Aby měli jistotu výsledku. Zažijí tak radost ze hry s barvami. Ta radost člověka uvolní a ten pak postupně získá odvahu malovat i bez šablon.

Program

 • Začátek kurzu v 15.00 – 18.00 (ale můžeme i maličko přetáhnout :)
 • V úvodu „kresebná rozcvička“ podporující uvolnění ruky, mysli. Nácvik ladných linií.
 • Kresba tužkou základního tvaru labutě. Synchronní kreslení dvou labutí na podporu vyvážení pravé a levé mozkové hemisféry.
 • Detailní kresba pouze hlavy labutě, stylizace linií a tvaru hlavy.
 • Vytvoření originální šablony labutě s použitím vlastní kresby. 
 • Tvorba finálního barevného obrazu (1,5 -2 hod.). Naučím vás techniku vytváření hvězdného nebe, princip malování odrazu na hladině vody a stínování labutí.
 • Prodejna je v době konání kurzu otevřena, takže si případně můžete potřebné pomůcky pro malbu suchým pastelem dokoupit a věnovat se této krásné technice i doma.

Cena

 • Cena kurzu včetně lektorného a veškerých pomůcek je za osobu 650 Kč.
 • Dvě osoby na jedné přihlášce 1200 Kč.
 • Pro matku s 1 dítětem cena 1000 Kč. (pozn. - dítě od 8 let, které vydrží 3 hod. malovat)

Co s sebou

 • Veškeré pomůcky budou k dispozici na kurzu, pokud ale máte vlastní sadu suchého pastelu, můžete si ji vzít s sebou. Se známými pomůckami se vám může lépe pracovat.
 • Suchý pastel pouze práší a lze ho snadno vyprat. Proto nechávám na vás, zda si zvolíte pracovní oděv či nikoli. Z mého pohledu není nutný.
 • Vzhledem k tomu, že kurz trvá 3 hodiny, doporučuji si sebou vzít pití, případně lehkou svačinu.

Jak se přihlásit

Přímo Daně Činčarové mailem na dana.cinca@volny.cz, mob. 730 127 885
Dana je organizátorem kurzu a kurzovné vybírá na svůj účet.

V mailu prosím uveďte

 • termín a název kurzu (stačí Labutě)
 • vaše jméno
 • telefonní číslo, aby Vás Dana mohla v případě jakékoliv změny ihned kontaktovat

Rezervace kurzu

 • POZOR! Místo na kurzu je závazně rezervováno po úhradě plné částky kurzovného nejpozději týden před kurzem. Pokud se rozhodnete pro kurz později, kontaktujte Danu telefonem a domluvíte se individuelně..
 • Částka kurzovného je nevratná, ale můžete za sebe v případě potřeby sehnat náhradníka - viz níže.
 • Dokud nedojde k úhradě kurzovného, je místo stále volné pro další zájemce.
 • Okamžikem úhrady je Vaše místo blokováno na Vaše jméno.

Možnost náhradníka

 • Pokud byste se nemohla osobně zúčastnit, můžete na své jméno poslat případného náhradníka, stačí tuto skutečnost oznámit mailem.

Vrácení peněz

 • Peníze jsou vráceny v případě, že by se kurz nekonal z důvodu nenaplnění kurzu, nebo nemoci lektorky. Minimální počet účastníků tohoto kurzu je 5 osob a maximální 12.

Práce účastníků kurzu. Suchý pastel extra soft Koh-i-noor, formát papíru A3.

Portrét lektora

„Radost je na obraz se dívat, radostnější je malovat jej.“

Dana Činčarová

Kurzy relaxačního malování se suchým pastelem vede přes deset let. Využívá vlastní metodu malování, se kterou je schopen namalovat obraz každý a to bez rozdílu věku i nadání. Je to dáno tím, že vybírá náměty k malování, které jsou snadno uchopitelné a vždy najde nějaký výtvarný trik, či výtvarnou zkratku, pomocí které se docílí vytvoření efektního obrazu za cenu minimálního úsilí. K nalezení tohoto stylu malování přispělo zajisté i to, že vystudovala Střední uměleckou školu Václava Hollara v Praze, obor „propagační výtvarnictví a grafika“, která se zaměřuje více na stylizovanou tvorbu, než na klasickou malbu. Věnuje se také ilustrační a scénické tvorbě pro děti, komerční grafice, velkoprostorové malbě v interiérech, kaligrafii, zenové štětcové malbě a action paintingu v podobě živých vstoupení, kdy maluje podle rytmu hudby.

Při výuce používá vlastní metodu, jejímž cílem je umožnit i amatérům nejen spontánní zážitek z tvorby, ale také získání konkrétní kreslířské dovednosti či techniky. Vyvinula svou originální výtvarnou metodu malování mandal suchým pastelem. Tato metoda je originální tím, že dokážete vytvořit symetrický obrazec bez použití pravítka či kružítka a navíc krásně barevně vystínovaný. Tuto výtvarnou metodu prezentuje na svých kurzech od roku 2008, kdy vznikla.

Proč se začala věnovat výuce malovaní? Sama o tom říká toto: „Každý člověk má v sobě ukrytou schopnost malovat. Tuto schopnost v sobě můžeme probudit v jakémkoliv věku. Věřím, že každý může zažívat  stejnou radost z tvorby, kterou zažívám i já. Tento druh radosti je úplně jiný, než když si „pouze“ koupíte obraz. Je mnohem silnější a trvalejší. Je to krásný stav štěstí, kdy nevnímáte čas, okolí ani starosti, neboť jste plně ponořeni v radostném tvoření. A pokaždé, když se podíváte na vlastní obraz, se vám vybaví příjemné pocity, které jste zažívali při malování. Přála jsem si předávat lidem nejenom obrazy, ale především krásné prožitky. Aby se ostatní lidé stali také šťastnými tvůrci. Tvoření totiž generuje pocit štěstí.
 
www.facebook.com/RelaxacniMalovaniKurzy

Témata kurzů Relaxačního malování naleznete zde: https://www.facebook.com/pg/RelaxacniMalovaniKurzy/photos/?tab=albums

Chci novinky!

Registrujte svůj mail!

Doporučujeme

prodejna výtvarných potřeb a papírnictví

Napište nám

Napište tento kód: 5120

Zobrazuji stranu 1 z 56
Starší článkyPoslední stránka