Sádrové odlitky v hlavní roli

Sádrové odlitky v hlavní roli
Posledním hitem ve scrapbookovém tvoření je používání sádrových odlitků. K dostání je spousta různých odlévacích forem. Doporučuji silikonové nebo z měkkého plastu, i když jsou dražší. Odlitek se z nich daleko lépe vyndává a málokdy se poškodí nebo zlomí. A co s odlitkem? Můžete jím ozdobit přání, udělat obrázek na zeď nebo dozdobit třeba krabičku.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Jednoduchá, ale efektní dekorace na zeď. Základ tvoří malířským plátnem potažený kartón, na kterém je přilepený strukturovaný sádrový odlitek podlouhlého srdce. Jak podklad, tak srdíčko napatinujte lesklou bronzovou pastou (vytváří kovově vypadající povrch). Osobně se mi osvědčilo nanášet ji prstem.2. Podklad jemně orazítkujte a do každého rohu přilepte malé kovové čtverečky.
3. Kartónový povrch tohoto obrázku je potřený pastou Luce. Kromě 3D efektu má v sobě i kousky lesklé slídy, které vytvářejí zajímavé efekty. Sádrové odlitky nejdříve napatinujte bronzovou pastou a pak potřete slídovou pastou Luce.4. Do rohu přilepte kovový penízek a doprostřed nalepte pomocí 3D čtverečků vintage obrázek.
5. Poslední je přání s růžovou kytičkou. Sádrový květ potřete jemným růžovým pigmentovým pudrem. Aby držel, je potřeba na odlitek nanést Perfect médium (razítkovací médium např. pro vodoznaky a právě tyto pudry).6. Hotovou květinu nalepte na přání a dozdobte.

 Materiál věnovala Davona, www.davona.cz , vyrobila Bára.

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.  

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 6355

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka