Šněrovací desky s odlitky

Šněrovací desky s odlitky
Odlitky z forem a scrapbook? Proč ne? Moc se mi zalíbily nové formy, které má Davona v prodeji. Zamilovala jsem se konkrétně do formy ze silnějšího plastu od Stamperia s názvem Alchymie. Odlitky z této formy jsem následně využila při svém scrapbookovém tvoření. Ukážu vám, jak jsem zdobila šněrovací desky technikou mixed-media, které jsem následně darovala mé německé scrapbookové kamarádce jako dárek k Vánocům.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 2 – 3 hodiny

Vhodné pro mírně pokročilé a pokročilé

Postup

1. Osvědčil se mi postup, že jsem formu malinko vysypala škrobem a pak natlačila samotvrdnoucí hmotu. Samozřejmě je možné použít sádru nebo Cernit či Fimo, záleží na vás.2. Rozmístěte a přilepte vybrané komponenty na dekorovaný předmět.
3. Odlitek přetřete zlatou voskovou pastou. Dále můžete použít karton ve tvaru kruhu a po jeho obvodu přes šablonu naneste strukturovací pastu a vše pořádně přilepte a nechte zaschnout.4. Po zaschnutí vše přetřete bílým gessem. Celá kompozice se tím barevně sjednotí. Je to vlastně podkladová barva, na kterou dále budete nanášet vrstvy.
5. Po zaschnutí bílého gessa vše natřete gessem černým a nechte lehce zaschnout. Vezměte dětské vlhčené ubrousky a černou barvu svrchu stírejte. Dělá se to proto, že černá barva zaleze do škvírek a mezer, což je žádoucí. Celek pak působí zastarale a jednotně.6. Dolaďte modrou, zlatou a šedou barvou ve spreji či pigmentovými prášky a následně přestříkněte vodou. Barva se krásně rozlije. Nechte zaschnout, sem tam orazítkujte a celek můžete opět doladit zlatým odstínem voskové pasty.
7. Dolepte poslední papírové komponenty, v mém případě spartakiádní cvičenky, a modrého motýla.8. Hotové šněrovací desky.

 Pro Davonu připravila Klára Baxová

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 2422

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka