Zpět na článek

Velikonoční dekorace s leštěnými vajíčky

Způsobů jak dekorovat jarní věnečky a velikonoční vajíčka je nepočítaně, ale my vám ukážeme, že máme ještě další tipy jak na to. Pojďte si vyzkoušet novinku a tou je metalické leštidlo.

Materiál a pomůcky 

Metalické leštidlo určitě stojí za vyzkoušení. Metallic Gilding Polish má konzistenci krémové pěny a je dodáván v balení současně s houbičkou k aplikaci leštidla, která je umístěna ve víčku. Tento rychleschnoucí gel na bázi vody lze použít na různé povrchy jako například MDF, papír, domácí dekorace nebo na papírová vajíčka.

Dekorace bude závěsná a skvěle se bude hodit ke zlatému kovovému kruhu s velkým očkem pro zavěšení. Připravte si umělé květiny a jutový provázek.
Pokud máte Big Shot, vyřízněte si vajíčka a použijte embosovací kapsu, abyste získali reliéf. Můžete vajíčka vystřihnout nůžkami. Použijte papír, který má savý povrch. Na nesavém podkladu leštidlo "klouže", ale dá se nanášet tupováním.

Použijte leštidlo, které nanesete na houbičku, která je ve víčku lahvičky. Naplňte houbičku před použitím namočením do teplé mýdlové vody a poté přebytečnou vodu vytlačte. Namočte houbu do leštidla a kruhovým pohybem zvýrazněte detaily nebo pokryjte celou plochu. Lze také aplikovat prstem, hadříkem, válečkem nebo dokonce razítkem.

Na houbičku moc netlačte, tam kde je embosovaný vzor, tam se leštidlo nedostane a je to zajímavý efekt, kdy kolem srdíček vzniknou bílá kolečka. Leštidlo velmi rychle zaschne a nemaže se.

Do výřezu vajíčka si udělejte dírku klasickou děrovačkou a použijte jutový provázek, který přivážete na vajíčko  na konci provázku udělejte mašličku a vše přilepte k větvičce tavnou pistolí.

Větvičky a umělou květinu svažte provázkem a také přilepte tavnou pistolí ke kruhu. Pokud chcete, doplňte dekoraci sisalovým vláknem.

 

Leštidlo lze použít na většinu povrchů, vyzkoušela jsem i vatové vejce. Leštidlo rychle zaschne a to i ve velké vrstvě. Využila jsem houbičku, nabrala jsem větší množství leštidla a vytvořila jsem na povrchu mapy.

Tvořte s námi.

Pro Davonu připravila Iriska Vohlídková