Zpět na článek

Andělka z kuličkové hmoty Foam Clay

Vatové polotovary jsou skvělým materiálem pro tvoření, stejně jako samotvrdnoucí kuličková hmota Foam Clay, která výborně drží na každém povrchu. Vyzkoušejte si výrobu andělky, zvládnou to lehce i děti.

Materiál a pomůcky 

Kuličková hmota je velmi příjemná na zpracování, je měkká, nebarví ruce, je bez zápachu a lze s ní velmi jednoduše obalit různé polotovary, aniž byste museli použít lepidlo. Modelína se sama přichytí. Můžete vyzkoušet na karto, dřevo, polystyren nebo vatové polotovary jako v tomto návodu. Je vhodná i pro děti, protože modelování je velmi jednoduché. Schne na vzduchu.

Sada na výrobu andělky obsahuje dvě vatové kuželky v tělové barvě. Hmota vám vystačí na dvě andělky a ještě něco zbyde na další tvoření. Na kuželku naneste tenkou vrstvu kuličkové hmoty Foam Clay. Aby bylo tělo hezky hladké, můžete celou kuželku "vyválet" na podložce a hmota se hezky vyrovná. Naneste trochu hmoty i na hlavičku.

Nastříhejte si vlnu na vlasy (bude stačit cca 5ks) a pomocí kuličkové hmoty je "přilepte" na hlavičku. Hmota se spojí a drží vlasy i bez lepení lepidlem. Nahoru přidejte hvězdičku. Použijte lepidlo nebo tavnou pistoli.

Ustřihněte si stříbrnou stuhu dle dolního obvodu těla andělky a také podle obvodu krku. Slepte lepidlem nebo tavnou pistolí. Hmota vytvrdne do druhého dne. Pokud s hmotou nepracujete, ihned krabičku zavřete, aby hmota neztvrdla. Užijte si tvoření!
Tvořte s námi.

Pro Davonu připravila Iriska Vohlídková