Tvoření s látkovou sadou od Tima Holtze

Tvoření s látkovou sadou od Tima Holtze
12“ Fabric Crafting Pack od Tima Holtze je krásný set osmi různých látek velikosti 30,5x30,5 cm, kdy vždy pár látek k sobě hezky ladí. Na etiketě lze přečíst, že to jsou látky na mixed media, přání, visačky a scrapbookové projekty. Když jsem si doma látky rozprostřela na stole a chvíli jsem se jimi kochala, bylo mi po chvíli jasné, že rozstříhat tyto látky na menší kousky a použít je jen na výše uvedené projekty by mi bylo jaksi líto. A protože mé dlouholeté hobby je šití, které přetrvává do současné doby, moc dlouho jsem neváhala a rozhodla jsem se. Zkusím ušít kosmetickou taštičku, která z látek Tima Holtze bude mít šmrnc a musím tu taštičku vymyslet tak, aby zbylo aspoň trošku látky na další projekty. Mám to! Bude to kosmetická taštička a bude pro mne, no taky mohu míti něco pěkného, ne?

A k tomu se bude hodit malý bloček do kabelky ozdobený nejen kousky látek, které zbyly při šití taštičky. No prostě mixed media /jak uvádí etiketa na látkách/ na bloku budou.  Pojďte se podívat, zda se mi to tvoření podařilo. Já vám to prozradím, já jsem z výsledku nadšená. Ale teď už trochu váhám, jestli z toho setu nebude nakonec pro někoho dárek. No psát do tak krásně ozdobeného bloku?  Dívám se na desky bloku a líbí se mi víc a víc. No nevím, nevím, jak se s tím poperu, ale člověk by si měl taky umět udělat radost. Máte to také tak?

Materiál a pomůcky

Časová náročnost: 40 minut

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Ukázka všech látek ze setu látek  Tima Holtze.2. Přední díl i zadní díl taštičky se skládá ze dvou látek ladících k sobě.
3. Jedním zářezem v ničiči papíru přejíždějte několikrát po obvodu desek bloku, až vám trochu zežmolkuje. Přední i zadní desky bloku vnější i vnitřní natupujte trochu více než jen po obvodě, ale nemusíte celou plochu desek /budete lepit papír/. Ozdobnými nůžkami z ozdobného papíru vystřihněte obdélník menší, než je rozměr desek bloku. Obvod papíru natupujte Distress inkoustem a tekutým lepidlem přilepte na desky bloku.4. Přes scrapbookovou šablonu zatřete špachtlí Gesso. Vysušte horkovzdušnou embosovací pistolí. Opatrně našplíchejte přes Gesso inkousty ve spreji. Pro zachování barvy nalepeného  ozdobného papíru přebytek stékajícího inkoustu mimo Gesso vysušte ubrouskem. /Mne se to až tak nepovedlo/  . Na vlhký povrch nasprejujte lehce Perleťový sprej . Usušte fénem, nebo horkovzdušnou pistolí. Perleťový sprej jsem aplikovala na všechny ozdobné papíry , které jsem lepila na desky. Perleťový sprej dává celému projektu jakýsi „šmrnc“  Usušte a všechny ozdobné papíry přetřete tenkou vrstvou tekutého lepidla jako ochranu papíru při používání bloku.
5. Ze zbytku látek vystříhejte číslice a proužek proužkované látky. Nalepte na volná místa bloku Chemoprénem. Fixem na textil dozdobte kousíčky nalepených látek. Vámi vybrané scrapbookové hřebíčky umístěte na přední desky.6. Na zadní vnější desky bloku nalepte tekutým lepidlem ozdobné papíry s potiskem, které jste upravili do požadované velikosti sestřižením ozdobných nůžek.
7. Sestřihněte do požadované velikosti ozdobný papír, natupujte obvod Distress inkoustem. Do každého rohu papíru  umístěte vhodný scrapbookový hřebíček.
Tekutým lepidlem přilepte na vnitřní desky bloku. Nezapomeňte nanést lehce Perleťový sprej a po jeho uschnutí natřete lehkou vrstvu tekutého PVA lepidla.
8. Stejným způsobem ozdobte vnitřní zadní desky bloku /bez scrapbookových hřebíčků/.  Daším krokem zdobení bloku může býti narazítkování malinkých razítek do rohů jednotlivých listů bloku.

9. Nastříhejte si úzké proužky zbylé látky a přivažte je na drátěnou vazbu bloku. Blok ke kabelce je hotov. Teď už jen zbývá udělati rozhodnutí, zda poputuje tento set  /pokud si ušijete i kosmetickou kabelku/ do vaší kabelky. A dárky můžete připravit také. V setu látek Tima Holtze  zbylo ještě 6 čtverců.

Ke kabelce: pokud ji budete šít, nebojte se výrazné barvy zipu. Hezká podšívka v kabelce podtrhne její originalitu.

Pro Davonu připravila Míla Strnadová.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 9314

Zobrazuji stranu 1 z 63
Starší článkyPoslední stránka