V hlavní roli maskovací medium drawing gum

V hlavní roli maskovací medium drawing gum
Používáte při své práci maskovací média? Musím si přiznat, že já příliš často ne, a tak jsem propadla hned prvnímu, které jsem tak sháněla. Původně jsem měla v plánu koupit si ho v Americe (v originále rubber cement), ale nemusela jsem platit příšernou cenu za dopravu, Davona vše zařídila za mě a ve svém pražském obchodě zařadila do nabídky produkt se zcela stejnými vlastnostmi. Jedná se o kreslící gumu (v opriginále drawing gum) od firmy Pébéo.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 60 min

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Na pracovní podložku (já používám kus uříznutého plexiskla)  si maskovací páskou přilepte akvarelový papír. Nezapomeňte pásku několikrát třeba na ruku přilepit a strhnout, aby se trochu „ošoupalo“ lepidlo a při sundávání z papíru jste si ho neroztrhli.2. Nyní pomocí štětečku nanášejte gumu přímo z lahvičky v nepravidelných tazích, záhybech a kličkách. Malý poznatek: před použitím gumu neprotřepávejte, protože se napění a bude se nanášet špatně, resp. v příliš tenké vrstvě i s bublinkami, což je nežádoucí. Nechejte zaschnout.
3. Čtvrtku prvně potřete vodou a pak štětcem rozpíjejte inkousty nebo vodové barvy.4. Kombinujte barvy nebo odstíny.
5. Nechejte uschnout nebo vysušte horkovzdušnou pistolí.6. Pak jemným rolováním prstu po čtvrtce začněte sloupávat gumu. Jde to lehce a guma nezanechá žádné stopy.
7. Dílo můžete samozřejmě už takto použít jako pozadí pro vaše přání.8. Nebo pomocí kaligrafické fixy obkreslete bílá místa.
9. Hotovo. Zbývá dozdobit dle vaší fantazie.10. Ukázky hotových přání.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 4351

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka