Valentýnská krajková souprava

Valentýnská krajková souprava
Jako texturu na polymerovou hmotu lze použít různé vzory, které doma objevíme. Já jsem použila starou krajkovou halenku a využila jsem blížícího se svátku sv. Valentýna a vyrobila jsem srdíčkovou soupravu.

Materiál a pomůcky

Obtížnost: šikovní začátečníci

Časová náročnost: asi 1,5 hodiny včetně pečení, barvení a lakování

Postup

1. V rukách zpracujte polymerovou hmotu, protáhněte ji strojkem na těstoviny na nejširší nastavení a vykrojte z každé barvy čtverec o straně asi 5cm.2. Oba čtverce rozkrojte na lichoběžníky.
3. Lichoběžníky dejte na sebe – bílý na bílý, modrý na modrý.4. Dvojitý bílý a modrý lichoběžník přiložte k sobě, vznikne vám opět původní čtverec 5x5cm. Lehce jej převálejte akrylovým válečkem, aby se lichoběžníky spojily.
5. Vložte do strojku, tak jak vidíte na fotce – na dolní hraně je jak modrá, tak bílá barva a projeďte strojkem na nejširší nastavení.6. Nyní pruh hmoty opět přeložte ve směru, kterým projížděl strojkem - modrá na modrou, bílá na bílou a protáhněte strojkem.
7. Opět pruh přeložte – modrá na modrou, bílá na bílou. Plátek otočte, aby u kraje strojku byla nyní modrá barva. Takto střídejte projíždění strojkem. Jednou bude u okraje bílá, jednou modrá. Vždy však hmotu dávejte až k okraji strojku, aby se celý pruh nerozšiřoval. Tomuto procesu překládání a projíždění strojkem se říká „blendování“ - čili míchání barev.8. Zde je vidět pruh asi po 5. projetí strojkem. Barvy se ještě zcela nepromíchaly.
9. Na této fotce je výsledný pruh. Byl strojkem protažen asi 20x, ale protahujte jej tolikrát, až se vám bude výsledný barevný přechod líbit.10. Vezměte krajku, přiložte ji na blendovaný plátek a opatrně zaválejte válečkem.
11. Opatrně odstraňte krajku – objeví se vzorek.12. Najděte si na blendovaném plátku místa, která se vám nejvíce líbí.
13. Vykrajovátky vykrojte přívěsek a náušnice.14. Náušnice nechte v této síle, ale přívěsek můžete ještě podložit zbytkem hmoty, aby byl pevnější, lehce přitiskněte, abyste nezdeformovali vzorek krajky a znovu vykrojte. Dejte do trouby, která je rozehřátá na teplotu určenou pro vaši polymerovou hmotu a pečte dle návodu na balíčku.
15. Po vychladnutí natřete přívěsky černou akrylovou barvou a nechte ji zaschnout.16. Smirkovým papírem, který je určen pro mokré broušení, pod vodou odřete opatrně barvu jen z povrchu. Barva zůstane jen ve vzorku.
17. Nalakujte přívěsky lesklým lakem ve spreji.18. ...nalakovaná souprava.
19. Vytvořila jsem i otisk jiné krajky.20. Na závěr jsem vše zkompletovala. Přívěsek jsem pověsila na lanko s navlečenými bílými rokaily, které srdíčko pěkně doplňují.

Pro Davonu připravila Jana Johanka Svobodová.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 4184

Zobrazuji stranu 1 z 65
Starší článkyPoslední stránka