Vánoční stránky

Vánoční stránky
Ve spolupráci s internetovým časopisem Scrapování vám přinášíme článek s inspirací, jak vytvořit krásné scrapbookové stránky. Sice už máme po Vánocích, takže výzva k tvoření mezi svátky už není aktuální, ale vánoční scrapbookové stránky jako vzpomínku na krásný čas strávený s vašimi nejbližšími můžete vyrábět po celý rok...

Originální úvod: "Pokud budete mít mezi svátky čas, máte ideální možnost na zpracování fotografií od stromečku tak, aby vaše scrapbookové stránky byly aktuální a mohli je obdivovat návštěvy třeba hned o Silvestra nebo na Nový rok. Jako obvykle přináším nápad na dvě zcela odlišně vyznívající stránky na jedno - vánoční téma."

Materiál a pomůcky

Postup

1. Pro první stránku jsem vybrala papír z nové vánoční kolekce se zvířátky Winter Woodland od Papermanie. Jenže na tenhle papír se mi prostě žádná barevná fotografie z Vánoc nehodila - tak jsem si z nich  udělala sépiové.
2. Pokud máte program na úpravu fotek, není to nic složitého. Ve Photoshopu si nejdřív převedete barevnou fotku na černobílou: Otevřete roletu OBRAZ, zvolíte v nabídce PŘIZPůSOBENÍ a tam vyberete ČERNOBÍLÝ. Pak otevřete znovu roletu OBRAZ,  vyberete v nabídce FOTOGRAFICKÝ FILTR a zvolíte Sépiový (případně jiný filtr, který se barevně hodí k vaší podkladové stránce) - a je hotovo.
3. Fotografie si pak vytiskněte už přímo ve zvolené velikosti (nemáte-li možnost tisku, zaneste je na USB do nejbližšího kopírovacího centra, kde vám je vytisknou). Podlepte je oranžovým rámečkem (přesně v barvě ptáčků či srnčích oušek z podkladového papíru).
4. Na zdobení stránky jsem použila výřezy, které jsou součástí kolekce Winter Woodland, pod některými je opět světle oranžový rámeček. Vše doplňují oranžové výřezy z Big Shotu - vločky a větvičky.
5. Základní papír téhle stránky je z vánoční kolekce od Stamperie - jen proužky a nádherný “vintage” stromeček. Jednu velkou vánoční fotografii doplňuje kulatý výřez. Obě fotografie mají rámečky ve vánočních barvách.
6. Zajímavé detaily na téhle stránce tvoří květy vánoční hvězdy. Jedny jsou vystříhané z vánočních papírů a na květech jsou přilepené drobné perličky.
7. Ještě zajímavější jsou ale květy vyřezávané. Tři drobné květy nalepte na sebe jen uprostřed a lístky ohněte vzhůru, aby byl květ plastický.

Materiál věnovala společnost Davona, vyrobila Bára.

Zajistěte si časopis Scrapování v plné verzi za pouhých 30,- Kč za výtisk (www.scrapovani.cz).


Tento článek byl zveřejněn ve spolupráci s redakcí časopisu Scrapování a s jejím výslovným souhlasem. Respektujte prosím práci, která stojí za existencí časopisu, a podpořte jej svým přihlášením k řádnému předplatnému.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 0231

Zobrazuji stranu 1 z 64
Starší článkyPoslední stránka