Wrap journal s obalem z papíru se vzhledem kůže

Wrap journal s obalem z papíru se vzhledem kůže
Přináším vám návod na výrobu wrap journalu nebo také zavinovacího deníku, jehož tvorbu jsem si velmi užila. Použila jsem papír se vzhledem kůže, který má jedinečné vlastnosti a relaxovala při jeho patinování voskovými pastami. Jste zvědaví, jak na to? Čtěte dál...

Materiál a pomůcky

Časová náročnost: 2 - 3 hodiny

Postup

1. Papír se vzhledem kůže vyperte, usušte a vyžehlete. Na Big Shotu z něj vyřízněte obal deníku.

2. Pomocí embosovací kapsy obal postupně naembosujte.
3. Vystřihněte si čtyři obálky na vnitřní deníčky velikosti 16x12,5cm a také je naembosujte.
4. Voskovými pastami napatinujte obě strany všech pěti připravených dílů. Použijte dvě, tři nebo více barev, podle toho, co se vám líbí. Pastu nabírejte a roztírejte papírovým ubrouskem na plastové podložce. Pokud vám v prohlubních zůstane nerozetřená pasta, vytřete ji jemným štětcem.
5. Výsledek může vypadat třeba takto.
6. Stránky čtyř vnitřních deníčků (notýsků) můžete vyrobit z jakýchkoliv papírů, já jsem použila scrapbookové papíry Stamperia a rozřezala jsem je na obdélníky velikosti 4x6 palců (asi 10,2x15,2cm), abych využila celé papíry. Stránky můžou mít stejnou velikost jako obal (16x12,5cm) nebo menší. Prostřední stránku jsem nechala dlouhou, skládanou.
7. Sestavte si vnitřní deníčky.

8. Pomocí šídla nebo děrovacích kleští udělejte do středu notýsků dírku a svažte je pevnou nití.

9. Ve hřbetu zavinovacího obalu jsou dvě řady se čtyřmi dírkami, které slouží k provlečení gumiček, za které se dovnitř vkládají deníčky. Horní obrázek ukazuje vnitřek obalu se dvěma svázanými gumičkami, které vytvořily čtyři proužky. Spodní obrázek ukazuje obal z vnější strany.
10. Můj wrap žurnál nemá zapínání, ale zavazování šňůrkou. Proto jsem rozvázala připravené gumičky, doprostřed hřbetu vyrazila dírku a tou jsem provlékla oba konce šňůrky, na které je navléknutá knoflík. Ten slouží jako zarážka a bude schovaný uvnitř knížky pod deníčky. Pak jsem gumičky zase zavázala.

11. Pod gumičky postupně vložte deníčky. Protože jsou jejich obaly delší než vnitřní stránky a papír se vzhledem kůže je měkký, vzniknou na obou stranách okrasné záhyby. A je hotovo.
12. Tady vidíte zavázaný wrap žurnál, na první pohled vypadá jako naditá peněženka.

12. Otevřená knížka, na spodním obrázku vidíte knoflík schovaný pod malými deníčky.

Pro inspiraci: Obal wrap žurnálu můžete vyrobit z kartonu, filce, opravdové kůže, minerálního papíru nebo kombinace materiálů, experimentujte a užívejte si to :).

Pro Davonu připravila Rejka Balcarová.

Chci novinky!

Registrujte svůj mail!

Doporučujeme

prodejna výtvarných potřeb a papírnictví

Napište nám

Napište tento kód: 6094

Zobrazuji stranu 1 z 56
Starší článkyPoslední stránka