Zase to maskovací medium aneb drawing gum podruhé

Zase to maskovací medium aneb drawing gum podruhé
Minule jsem ukázala jak jednoduše pracovat s maskovacím médiem – drawing gum, česky kreslící gumou. Možností jak ho využít je celá řada, dá se s ní i krásně kreslit, jak napovídá samotný anglický název. Pusťte se spolu se mnou a třeba i se svými kamarádkami do kreslení gumou, určitě si tuto techniku zamilujete.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost cca 60 min

Vhodné pro mírně pokročilé

Postup

1. Maskovací gumou můžete kreslit různé abstraktní čáranice, ale zcela jednoduše pomocí malého štětečku vykouzlíte i detaily u náročnějších obrázků. Protože kreslení od ruky mi moc nejde, obrázky si vytisknu černobílé z internetu.2. A pak používám lampičku umístěnou pod svou podložkou uříznutou z plexiskla. Prosvětlí mi obrázek a mohu krásně obkreslovat i na akvarelovou čtvrtku vyšší gramáže.
3. Jak jsem zmínila, když použijete jemný štěteček, můžete gumou krásně kreslit i tenké čárky a detaily.4. Pak je postup stejný. Obrázek namočte vodou, buď celý nebo pouze květinu, podle toho, kde chcete inkoust mít.
5. Vodním štětcem rozpíjejte inkoust.6. Pro hloubku květu přidejte při okrajích tmavší odstín nebo barvu.
7. Můžete obarvit celou čtvrtku.8. Nebo použít i pouze květ se siluetou a inkoust nechat jen kolem květu.
9. Po zaschnutí gumu opět jednoduše sloupejte dolů. Jen pozor, obrázek nechte opravdu dobře zaschnout. Když zůstane vlhký nebo budete příliš hr do sloupávání gumy, můžete si natrhnout vrchní vrstvu akvarelového papíru.10. Hotovo, další je pouze na vás a vaší fantazii.
11. No a samozřejmě se nabízí použít gumu na text. Buď vlastní rukou nebo obkreslený na vytištěném papíře.12. Dál je to zase na vás…
13. Nebo dokonce se můžete pustit do složitějšího maskování. Vytiskněte si fotku, na které jste zvýšili kontrast na maximum a upravili jasy. Budou se vám pak lépe obkreslovat kontury…14. Hotová přáníčka.

Pro Davonu připravila Zuzana Staňková.
 

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 5361

Zobrazuji stranu 1 z 61
Starší článkyPoslední stránka