Zástěra zdobená látkovými srdíčky

Zástěra zdobená látkovými srdíčky
...při některých kreativních činnostech se mi zástěra jako ochrana oblečení osvědčila... Chtěla jsem dáti trochu jinou „tvář“ té obyčejné, kupované. V návodu zdobím zástěru velkou, v nabídce obchodu je i zástěra dětská. Pokud k ozdobené zástěře v tom samém stylu jako je zástěra, ozdobíte dárkovou taštičku, na kterou bude uveden návod příště, máte v zásobě dárek, který se Vám určitě bude hodit. Ke zdobení taštičky jsem využila zbylá srdíčka a čtvercové výseky se srdíčky. Do doby uveřejnění návodu na dárkovou taštičku si tedy zbylé látkové komponenty ponechejte.

Materiál a pomůcky

Časová náročnost: cca 90-120 minut

Vhodné i pro začátečníky

Postup

1. Připravte si koupenou zástěru.2. Na obou dvou stranách si napárněte malými nůžkami, nebo páráčkem kapsu.
3. Vyberte čtyři vzory bavlněných látek, barevně spolu ladících. Pokud si vyberete látku tuzemského výrobce, je dobré látku vysrážet střídavě v teplé a studené vodě, nebo alespoň přežehliti žehličkou na nejvyšší stupeň a páru , zahraniční látky se nesrážejí /to je moje zkušenost/. Připravte si šablonu.4. Dle velikosti šablony si nastříhejte z látek čtverce a všechny naráz je položte na sebe na šablonu. Vyřežte na Big Shotu výseky srdíček.
5. Srdíčka roztřiďte dle velikostí. Malá srdíčka a čtverce s výseky srdíček si dejte stranou.6. Na živůtek zástěry a kapsu rozložte největší srdíčka. Přilepte je lepidlem v tyčince. Prvním praním se lepidlo vypere.
7. Srdíčka přišijte na šicím stroji černou nití začisťovacím stehem /tzv. entlovacím stehem/.Máte-li na šicím stroji výběr různých stehů na přišívání aplikací, použijte je. Spodní niť použijte stejnou, jako máte nit horní.
8. Přišijte zpět napárnutou kapsu.
9. Zástěru vyžehlete žehličkou a máte hotovo.

Pro Davonu připravila Míla Strnadová.

Doporučujeme

Napište nám

Napište tento kód: 1113

Zobrazuji stranu 1 z 63
Starší článkyPoslední stránka